USB OTG Samsung / fot.samsung.com

Wzbogacanie zestawów sprzedażowych przez wielu producentów zaczyna być nowym zjawiskiem. Wiele koncernów w telefonach premium, oprócz standardowego wyposażenia dodaje również nowe akcesoria umożliwiające szersze wykorzystanie smartfona. Nasza redakcja zwróciła uwagę, że Samsung do swoich modeli smartfonów z rodziny Galaxy oprócz zwykłego kabla do ładowania zaczyna dodawać dwie przejściówki. Jak myślicie do czego służą?

 

Adapter MicroUsb na USB typu C

To małe akcesorium to zupełna nowość w zestawach Samsunga. Producent umożliwia w ten sposób przejście ze starych kabli z końcówką microUSB na złącze typu USB – C. Koreański producent zdaje sobie sprawę, że wśród klientów mogą być dawni posiadacze smartfonów Galaxy S7 lub niższych modeli, co w przypadku zmiany modelu na Galaxy S8 i wyżej będzie skutkować totalną zmianą złącz wraz z kablami ładującymi. Mimo przejściówki microUSB producent oczywiście dorzuca do zestawów jeszcze normalny kabel USB – C.

Złącze Micro USB (USB Type-C do Micro USB) / fot.samsung.com

Z pewnością takie ułatwienie życia klientom, to nie jedyne założenie Samsunga. Na chwilę obecną adapter z microUSB na USB – C znajdziemy tylko i wyłącznie w modelach Samsung Galaxy S8/S8+, Samsung Galaxy S9/S9+, Samsung Galaxy S10e/S10/S10+ oraz smartfonach z rodziny Note 8/9. Kto wie, być może będzie to już tradycja ze strony Samsunga. Warto jednak zwrócić uwagę, że zawartość zestawów jest uzależniona bezpośrednio od rynku na jaki telefon ma zostać wydany.

Adapter Samsung USB OTG Connector

Oprócz tego małego „gadżetu” opisanego wyżej, Samsung w zestawie umieścił jeszcze jedną przejściówkę, której założenie okazuje się być dość szerokie. Po pierwsze nowa przejściówka w połączeniu z aplikacją Smart Switch Mobile umożliwia nam łatwe i szybkie przerzucenie wszelkich danych z naszego starego telefonu. Dzięki specjalnej konstrukcji, USB OTG Connector możemy podłączyć do naszego nowego urządzenia łącząc je kablem USB z naszym starym telefonem. Schemat jest bardzo prosty i intuicyjny, a to jak przekopiować dane możecie zobaczyć na filmiku instruktażowym na kanale Samsung Polska.

Pamiętajcie, że jedynym właścicielem aplikacji jest firma Samsung. Na rynku mamy już sporo „podróbek”, które mogą nie działać prawidłowo. Najczęściej sama aplikacja znajduje się już w telefonach koreańskiego giganta, także nie musimy jej instalować. Wracając jednak do naszego adaptera z pewnością znajdziemy inne zastosowania dla tej „magicznej” końcówki. Jakie? Dowiecie się tego w dalszej części tekstu.

Adapter USB OTG Samsung / fot.naprawatelefonu.eu

Takim polecanym przez Samsunga oraz naszą redakcje zastosowaniem adaptera Samsung USB OTG Connector jest użycie go do zagrania danych w sytuacji pękniętego digitizera (panelu dotykowego). Przy braku kopii zapasowej utrata naszych cennych informacji może być bardzo kosztowna. Dlatego każda możliwość zagrania takich danych to dla użytkownika końcowego sposób na uniknięcie sporych kosztów związanych z wymianą wyświetlacza.

Zastosowanie złączki USB OTG Connector / fot.samsung.com

Podłączając USB OTG Connector możemy połączyć w ten sposób myszkę komputerową uzyskując dostęp do telefonu z pękniętym panelem dotykowym. Kursor myszki znajdujący się na ekranie pozwoli nam na obsługę urządzenia (przy uszkodzonym panelu dotykowym) bez potrzeby dotykania modułu wyświetlacza. To znany sposób na komunikacje smartfona z takimi akcesoriami, zresztą to nie musi być tylko i wyłącznie myszka komputerowa.

USB OTG Samsung / fot.samsung.com

Przy pomocy złączki, do telefonu możemy podłączyć także pendrive oraz wiele innych urządzeń. Nasza redakcja podłączyła do modelu Samsung Galaxy S8 bezprzewodową klawiaturę umożliwiając tym samym pisanie na telefonie z poziomu klawiatury. A co Wy myślicie o takich dodatkach dokładanych do zestawów sprzedażowych?