Niektóre naprawy w serwisie gwarancyjnym nie są możliwe. Okazuje się jednak, że samo Apple może więcej niż wszyscy. Producent dysponuje zarówno oryginalnymi częściami, jak i możliwościami specjalistycznych napraw urządzenia. Tego typu naprawy nie są przeprowadzane w ramach gwarancji, a jedynie programów naprawczych.

W obsłudze gwarancyjnej taki rodzaj naprawy nie wchodzi w grę. Na ten moment Apple nie wyraża zgody na takie działania. Firma z Cupertino od zawsze była wyczulona na tym punkcie, ale to wszystko może się kiedyś zmienić. Wymiana tylnej szybki iPhone według producenta to proces pozbawiający urządzenia wielu wartości. Przede wszystkim chodzi o części i sposób naprawy, którą można uszkodzić inne podzespoły. Dlatego tego typu obsługa nie wchodzi w grę. Z drugiej strony nie tak łatwo odkleić solidnie przyklejoną pokrywę baterii. Co prawda na rynku jest kilka możliwości, ale stosują je w zasadzie tylko serwisy pogwarancyjne, ponieważ stać je na zakup takich urządzeń umożliwiających pełen demontaż pokrywy baterii.

Programy naprawcze Apple to co innego

Jest to rodzaj obsługi stosowany zazwyczaj po okresie gwarancji. W takim przypadku Apple nie chciałby wymieniać klientom urządzeń na nowe dla sprzętów, którym skończyła się gwarancja. Wobec powyższego w ramach programów naprawczych telefony iPhone trafiają do zagranicznego centrum serwisowego Apple, które może nieco więcej niż wszystkie serwisy w Polsce lub na świecie.

W takich miejscach dokonuje się napraw mechanicznych nawet poprzez wymianę płyty głównej np. w modeli iPhone 8. Sytuacja jest zupełnie zrozumiała, ponieważ w przypadku programów naprawczych nie wchodzi w grę wymiana urządzenia. Z pewnością są sytuacje, w których Apple nie ma wyjścia, ale mogą to być wyjątkowe zgłoszenia klientów. Przy programach naprawczych producent może dokonać każdej naprawy, bez względu na rodzaj uszkodzenia.