Nowo sprzedane produkty potrafią cieszyć, ale jak się okazuje potrafią też i skrzywdzić. W historii produktów mobilnych mieliśmy już urządzenia, które zaraz po premierze wymagały zwrotu do producenta lub natychmiastowej wizyty w serwisie gwaranta. Nie da się przejść obojętnie, jeśli coś podczas użytkowania może się zapalić. Aktualnie takimi produktami są 15-calowe MacBooki Pro z 2015 roku, których baterie wymagają wymiany w autoryzowanych serwisach Apple.

 

O zaistniałej sytuacji poinformował wszystkich sam producent w komunikacie na swojej stronie. Apple wskazuje, że problem dotyczy głównie laptopów sprzedanych między wrześniem 2015 r, a lutym 2017 roku. W komunikacie znajdującym się na stronie producenta gwarant prosi o sprawdzanie swoich numerów seryjnych poprzez weryfikacje na stronie producenta. Warto pamiętać, że bezpłatna usługa wymiany baterii w 15-calowych MacBookach Pro z 2015 roku może dotyczyć urządzeń nawet po okresie gwarancji. Dla Apple bezpieczeństwo klientów jest najważniejsze, a te w tym momencie zostało lekko naruszone ze względu na wadliwe baterie.

15 calowy MackBook Pro

Na stronie z komunikatem znajdziecie również informacje wskazujące, jak dokładnie sprawdzić numer seryjny swojego urządzenia do celów weryfikacji. Cały proces jest programem naprawczym, dostępnym na całym świecie, gdzie zachodzi podejrzenie sprzedaży 15-calowych MacBooków Pro z 2015 roku.

Źródło: Apple