Apple to marka bardzo znana w świecie smartfonów. Wysokiej jakości urządzenia oraz inteligentne i nowoczesne rozwiązania podbijają serca wielu klientów. Smartfony iPhone znane są z czegoś jeszcze. Mowa całej obsłudze serwisowej telefonów iPhone, która nie raz dała się we znaki wielu klientom. Wszystko wskazuje na to, że Apple dalej będzie utrudniał proces napraw klientom oraz różnym pogwarancyjnym serwisom telefonów.

 

Utrudnieniem przy naprawach iPhone są przede wszystkim procedury. Serwisy gwarancyjne nie mogą wykonywać niektórych działań, ponieważ producent nie pozwala na wiele możliwości. Mówimy tutaj głównie o bardzo szczegółowych naprawach mechanicznych. O ile sam producent dopuszcza takie działania wewnątrz swojej firmy, to klienci nie skorzystają z takich możliwości w Autoryzowany Serwisach Apple. Przez takie działania większość klientów nie skorzysta z wymiany uszkodzonej szybki, złącza ładowania lub nawet płyty głównej. Uszkadzając swojego iPhone’a 13 często będziemy musieli liczyć się z propozycją odpłatnej wymiany całego urządzenia w serwisie Apple.

Telefony iPhone 13 można naprawiać w serwisach rynkowych

Jeśli nie znajdziemy pomocy u samego producenta powinniśmy szukać jej wśród innych specjalistów. Szkoda wyrzucać świeżo zakupionego smartfona, skoro można spróbować naprawić telefon niekoniecznie w serwisie producenta. Rynkowe serwisy pogwarancyjne zajmują się takimi drobnymi naprawami, których niestety nie będziemy mogli wykonać w serwisie producenta. Tego typu działania miały miejsce przy każdym smartfonie firmy Apple, dlatego 13 w tym przypadku nie jest odosobniona.

iPhone 13 Pro / fot.apple.com

Wiedzą o tym pogwarancyjne serwisy Apple, które chętnie oferują klientom swoim usługi. Wśród nich są między innymi przeróżne naprawy mechaniczne, których końcowy rozrachunek jest znacznie mniejszy niż w serwisie producenta. Są to popularne usługi, ponieważ nowoczesne smartfony dość ciężko utrzymać w doskonałym stanie. Od teraz uszkadzając złącze ładowania w telefonie iPhone 13 możemy swobodnie przejść się do pogwarancyjnego serwisu Apple, który nie zaproponuje nam wymiany smartfona na nowy. Po diagnozie uzyskamy informacje o ewentualnych kosztach naprawy, za znacznie mniejsze pieniądze. Wymiana gniazda ładownia iPhone 13 jest możliwa, wystarczy cierpliwość, doświadczenie oraz specjalne narzędzia, które serwisy telefonów posiadają.

Apple ma swoje procedury serwisowe i nie zapowiada się na zmiany

Kilka dni po premierze producent umieścił na swojej stronie pierwsze informacje wyceniające koszty napraw najnowszych iPhone’ów 13. Wśród zapisów widzimy, że dla Apple liczą się tylko dwie opcje. Wymiana wyświetlacza oraz inne naprawy pogwarancyjne. Co ciekawe pod postacią „innych napraw pogwarancyjnych” koszty na stronie producent są naprawdę wysokie. Wskazują na odpłatną wymianę urządzenia w serwisie Apple.

Cennik napraw pogwarancyjny iPhone 13 / fot.support.apple.com

Ten obraz pokazuje nam, że Apple szybko nie zmieni swojego podejścia do procedur serwisowych. Powodem mogą być zupełnie różne działania. Ciężko powiedzieć, dlaczego Apple ma tak surowe podejście do swoich urządzeń. Istnieje teoria, że zbyt głębokie grzebanie w telefonach iPhone może poskutkować błędami w późniejszym działaniu. Naprawy telefonów w serwisach pogwarancyjnych szybko obalają tę teorię, ale jak widać firma Apple ma swoje obawy nie pozwalając na inne naprawy mechaniczne.