Newsy

Atak hakerski na Virgin Mobile Polska. Wyciekły dane klientów

Atak hakerski na Virgin Mobile Polska. Wyciekły dane klientów

Ataki hakerów są bardzo niebezpieczne. Przykładem wycieków może być wiele firm, które tego doświadczyły. Tuż przed świętami do ataku hakerskiego doszło na jednego z sub operatorów sieci telekomunikacyjnej, firmy Virgin Mobile Polska.

 

Informacja odnośnie wycieku danych pojawiła się profilu Facebookowym oraz na stronie internetowej operatora Virgin. W obu takich samych komunikatach możemy przeczytać, że tuż przed okresem świąteczny, a dokładnie w dniach 18-22.2019 roku doszło do ataku hakerskiego na aplikacje informatyczną spółki Virgin. Niestety hakerzy zaatakowali obszar rejestracji danych klientów. Przez zamierzony atak, hakerzy wydobyli z systemów firmy Virgin dane 12,5% danych pozyskanych na etapie rejestracji prepaid, są to między innymi: imiona, nazwiska, numery PESEL lub numery potwierdzające tożsamość abonentów. Niestety tego typu ataki są bardzo niebezpieczne, ponieważ pozyskując takie dane nieodpowiednie osoby mogą je wykorzystać przeciwko nam, np. w Banku lub innych firmach.

Virgin Mobile Polska – komunikat

Spółka od razu po ataku podjęła działania naprawcze oraz zabezpieczające. Zgodnie z procedurami firma Virgin złożyła stosowne zawiadomienie do odpowiednich organów. Postępowanie w takich przypadkach jest ściśle określone w RODO. Jak możemy wyczytać z komunikatu Virgin Mobile Polska spółka podjęła również działania zapobiegawcze przyszłym wyciekom zabezpieczając również stosowne procedury.

Virgin Mobile walczy z atakami hakerówAtak

Przykładem takich zabezpieczeń będzie wprowadzenie dodatkowych/ponadstandardowych środków weryfikacji tożsamości. Już na tym etapie wszyscy klienci, których dane wyciekły zostali poinformowani o zaistniałej sytuacji. Spółka cały czas będzie monitorować wszystkie swoje systemy. Tego typu ataki z jednej strony mają sporo pozytywów. Firma wie, że jest podatna na ataki, więc powinna się również bronić i zabezpieczać na przyszłość, aby do takich sytuacji więcej nie dochodziło.

Źródło: Facebook – Virgin Mobile Polska

 

 

Udostępnij

O autorze