Co to jest LCD Opener?

2
800
LCD Opener

Nie łatwo rozebrać telefon na części pierwsze. Konstrukcja oraz „kruchość” pewnych elementów mogą być sporą przeszkodą w rozpoczęciu naprawy każdego smartfona. Dlatego, zanim rozpoczniemy demontaż telefonu warto poznać kilka kluczowych narzędzi, takich jak LCD Opener.

 

Tytułowa nazwa może przypominać Wam znany festiwal muzyczny organizowany w Polsce, a jednak jak się okazuje Opener ma wiele wspólnego z naprawami telefonów i tabletów. Samo narzędzie przypomina „dowód osobisty” lub inne dokumenty. Ten popularny serwisowy kartonik przeznaczony jest głównie do otwierania telefonów, tabletów bądź demontażu szybki czy wyświetlacza z ramki mobilnych urządzeń.

Podważanie openerem wyświetlacza w telefonie Huawei P9 lite mini / fot.ss24h.pl

Wykonane Openera ułatwia delikatne podważenie demontowanego elementu, minimalizując możliwość uszkodzenia wyświetlacza. Narzędzia tego typu najczęściej wykonane są z plastiku lub innego tworzywa sztucznego łatwo zmieniającego kształt, co pozwala nam na delikatne podważenie całego modułu wyświetlacza, szybki lub baterii. Na rynku znajdziemy również aluminiowe Openery. Każde narzędzie sprawdza się na swój sposób, w szczególności, gdy tradycyjny plastikowy otwieracz do demontażu jest za gruby i za miękki. Posiadając taki otwierak możemy zdemontować niemalże każdy wyświetlacz, bez konieczności posiadania innych otwieraków. Za dostarczenie zdjęć dziękujemy firmie SmartSerwis24.