Korzystając z różnych usług musimy liczyć się, że nie zawsze wszystko będzie tak, jak należy. Niezadowolenie klientów może wynikać z wielu czynników, których nie da się przewidzieć. Mówimy tutaj o pomyłkach pracowników, wadliwych częściach lub nawet zawyżonych cenach. Są jednak takie firmy, które na każdym etapie starają się dbać o klienta. Czy należą do nich gwarancyjne serwisy Apple?

Nie bez powodu wspominamy tutaj o marce z nadgryzionym jabłkiem. Apple to marka premium dbająca o zadowolenie klientów, w szczególności w zakresie usług serwisowych. Wystarczy spojrzeć na serwis iPadów lub iPhone’ów, gdzie producent po dziś dzień dokonuje wymian całych jednostek w sytuacji wystąpienia wady. O ile w zakresie napraw telefonów iPhone pojawiło się kilka drobnych zmian, to w przypadku iPada znaczna większość reklamacji (w sytuacji z potwierdzeniem wady) kończy się wymianą urządzenia na nowe wolne od wad. Czy taka naprawa może zawieść klienta lub wpłynąć negatywnie na opinie klienta? Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Użytkownicy iPhone’ów wolą, jednak kiedy ich reklamacje są rozpatrywane szybko i rzetelnie. Wymiana urządzenia to w znaczącej części pewność, że usterki już nie powróci, ponieważ klient dostaje drugi sprawny egzemplarz.

Na przestrzeni lat musimy jednak zauważyć, że również Apple zaczyna zmieniać swoją politykę serwisową (w szczególności względem iPhone’ów), która może przyczynić się do negatywnych opinii. Nie możemy się jednak oszukiwać, również wymiana urządzenia na wolne od wad nie zapewni użytkownikom pełnej satysfakcji. Zapytacie czemu? Wystarczy, że nowo wymieniona jednostka będzie wadliwa, co znacząco zmienia podejście klientów do takich spraw.

Każdy serwis Apple Warszawa stara się, aby do takich sytuacji jednak nie doszło, ale przecież prywatne firmy prowadzące serwis producenta nie mają wpływu na części oraz nowe urządzenia, jakie otrzymują od Apple na wymianę. O ile częstsze kończenie reklamacji poprzez wydanie nowego egzemplarza może niwelować niezadowolenie, o tyle wszyscy klienci muszą liczyć się, że taka sytuacja jak świeżo wymieniony sprzęt w ramach gwarancji może być wadliwy.