Czas napraw urządzeń w dużej mierze uzależniony jest od samego produktu. W przypadku iPhone’ów niektórzy internauci często tworzyli dokładne poradniki prezentujące, jak rozłożyć na części pierwsze danego smartfona. Co ciekawe niektóre poradniki pokazują, że pewne naprawy iPhone’ów moż wykonać szybciej niż myślimy. Przy naprawach telefonów musimy jednak skupić, bo grzebanie w tak drobnej elektronice to przede wszystkim precyzja.

Przede wszystkim mówiąc o czasie naprawy pamiętajmy, że wszystko zależy od tego, co dokładnie chcemy naprawić. Skupiając się na wymianie samego wyświetlacza widzimy, że demontaż oraz przekładka samego ekranu może zająć około 10 minut. Dlaczego wyświetlacz i szybka? Są to najpopularniejsze elementy uszkadzane przez wielu użytkowników. Najnowszy iPhone 14 prezentuje jeszcze większą prostotę w naprawie urządzenia. Apple bardzo ułatwiło „życie” wielu serwisom, które od teraz wymianę pokrywy baterii 14 może wykonać szybciej, niż w poprzednich modelach. Niezwykle ważne przy naprawach telefonów jest to, że niektóre uszkodzenia można usunąć szybciej niż myślimy. O czym dokładnie mówimy? Wyobraźmy sobie, że problemy z głośnikiem mogą być spowodowane tylko poprzez zabrudzenia.

Rozkręcanie iPhone 7

Przed naprawą telefonu warto zadać sobie pytanie, kto dokładnie będzie zajmował się naprawą? Jeśli klient indywidualny to czas naprawy będzie dłuższy niż 30 minut. Co dokładnie będzie miało wpływ na czas naprawy? Na pewno wiedza, umiejętności. Dokonując samodzielnej naprawy musimy liczyć się z tym, że będziemy posiłkować się wszelkimi poradnikami. Czas naprawy w takich przypadkach znacząco się wydłuży (niezależnie od tego, co osoba prywatna będzie samodzielnie naprawiać). Zupełnie inaczej sprawa ma się do napraw wykonywanych bezpośrednio w serwisie telefonów Apple. Tutaj technicy mają przede wszystkim doświadczenie. Umożliwia to wykonanie napraw w zasadzie „na pamięć”. Serwisant jest w stanie wykonać niektóre naprawy w 10 minut, ale pośpiech przy takim działaniu nie jest kompletnie wskazany. Najbardziej czasochłonną naprawą jest oczywiście wymiana szybki w telefonach iPhone. Wykwalifikowanym technikom tego rodzaj naprawa zajmie około 20-30 minut. Nie będzie miało tutaj znaczenia, czy jest to wymiana szybki iPhone 13 Pro, czy każdy inny model marki Apple. Oczywiście technicy takich serwisów nie muszą lubić różnych napraw. Może to wynikać z pewnej monotonni i może mieć także wpływ na wydłużony czas naprawy. Nie zmienia to faktu, że wymiana wyświetlacza lub wymiana baterii może zająć 10 minut, jednak nie polecamy takich działań w pośpiechu.