Serwisy różnych producentów działają na podstawie ściśle określonych zasad. Procedury marki Apple nie dopuszczają, aby telefony po nieautoryzowanych naprawach zostały wymienione lub naprawione na koszt gwaranta. Nie ma takiej możliwości, aby serwis Apple nie dostrzegł różnych nieautoryzowanych działań w produktach oddawanych na serwis gwarancyjny.

Otwierając telefon zostawiamy różne ślady

Bardzo częstym błędem wielu osób jest niezakładanie po naprawie uszczelki wyświetlacza. Serwis producenta otwierając telefon szybko zauważy ten brak wskazując, że ktoś nieuprawniony grzebał w telefonie. Sama uszczelka nie jest jedynym problemem. Większość iPhone’ow przed otwarciem wymaga odkręcenia śrubek pentabole. Nieumiejętne odkręcanie lub co gorsze korzystanie z narzędzi nieodpowiednich do tego może spowodować, że główki śrubek będą dość mocno uszkodzone. W takim przypadku serwis również może zobaczyć, że była wykonywana naprawa przez osoby nieuprawnione.

Montaż nowej szybki wiąże się z całkowitą rozbiórką wyświetlacza. Urządzenia Apple nie są łatwe w naprawie, w szczególności, kiedy nasza wiedza nie jest zbyt duża. Nie wystarczy nam również sam poradnik, ponieważ bez odpowiednich narzędzi, części oraz nawet rękawiczek antystatycznych każdy technik, który otworzy urządzenie od razu znajdzie pełno śladów. Zdarza się, że wymiana szybki iPhone 12 Pro Max może pogorszyć stan urządzenia, którego my nie zauważymy, ale zrobią to inni np. technicy serwisu Apple. Częstymi śladami przy naprawach pogwarancyjnych (dla wymiany szybki) jest krzywy montaż, bąble powietrza pod szybką lub jakieś zabrudzenia. Pamiętajmy, że nie każdy pogwarancyjny serwis w Polsce dokonuje naprawy telefonów w miejscu sterylnym, którego wymaga producent. W takich przypadkach bez użycia specjalnej komory (zabezpieczającej przed pyłem i kurzem) wymiana szybki iPhone 12 Pro Max może być trudna. Oczywiście większość klientów, którzy korzystają z takich usług nie odnoszą później swoich urządzeń do serwisu producenta. Dlaczego? Z prostej przyczyny – to się nie opłaca, a jedyne co możemy stracić to czas.