Producent z Cupertino, firma Apple często zaskakuje swoich klientów różnymi niespodziankami. Nie zawsze są to premiery produktów, producentowi jak każdemu zdarzają się również wpadki techniczno-serwisowe, które w późniejszych etapach przeobrażają się w programy naprawcze. Jednym z nich jest darmowa wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 11. 

 

Czy możliwa jest wymiana wyświetlacza w iPhone 11 na koszt producenta po okresie gwarancji?

Okazuje się, że w niektórych przypadkach takie działanie jest nie tylko możliwe, ale również wręcz wskazane. Apple jako jedna z firmy bardzo często informuje swoich użytkowników o różnych problemach ogłaszając światowe programy naprawcze dla urządzeń zakupionych na całym świecie. Przeglądając „ofertę” darmowego wsparcia po okresie gwarancji wiele osób może się zdziwić, że ich telefon posiada wadę, której dotychczas nie zauważali. Zauważyła to firma Apple ogłaszając stosowne komunikaty dla wszystkich swoich klientów oraz posiadaczy konkretnego urządzenia.

Wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 11
Program wymiany wyświetlacza iPhone 11 / fot.support.apple.com

„Najświeższym” przykładem programu naprawczego jest iPhone 11. Według firmy Apple model z numerem 11 może mieć problemy z wyświetlaczem (brak reakcji na działanie ekranu dotykowego). W komunikacie programu naprawczego widzimy, że nie każde urządzenie kwalifikuje się do ewentualnej naprawy, ponieważ mowa jest o niewielkim odsetku wyświetlaczy. Producent dokładnie wskazuje jakie modele mogą mieć problemy techniczne sugerując, aby poprzez sprawdzenie numeru imei zweryfikować dokładnie klasyfikacje naszego smartfona. Co ciekawe program obejmuje dotknięte usterką urządzenia iPhone 11 przez 2 lata od pierwszej sprzedaży detalicznej. Nie ma tutaj znaczenia, że telefon jest po pierwotnej gwarancji producenta (rok). Według Apple problem dotyczy urządzeń wyprodukowanych od listopada 2019 roku do maja 2020 roku, co może kwalifikować wiele urządzeń. W przypadku, kiedy urządzenie jest po okresie gwarancji, a nasz telefon będzie objęty programem naprawczym będziemy mogli skorzystać z darmowej naprawy naszego urządzenia.

Kiedy nie skorzystamy z darmowej wymiany wyświetlacza w telefonie iPhone 11?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Na pewno w przypadku wszelkich uszkodzeń mechanicznych. Serwis producenta po zgłoszeniu urządzenia zajmie się dokładną analizą weryfikując naszego smartfona. Jeśli nie będziemy posiadać uszkodzeń (pęknięć) ekranu lub ewentualnych uszkodzeń ramki, wtedy nasze urządzenie zostanie naprawione w ramach programu naprawczego.

Z wymiany ekranu w telefonie iPhone 11 nie skorzystamy również w przypadku przekroczenia czasu wskazanego przez producenta. Mowa tuta o 2 latach liczonych bezpośrednio od pierwszej sprzedaży detalicznej. Zerkając na przewidywany okres ewentualnych smartfonów z uszkodzonym ekranem możemy wnioskować, że wiele modeli iPhone 11 kwalifikuje się na bezpłatną wymianę wyświetlacza. Apple nie zapomniało również o klientach, którzy wymienili swój ekran odpłatnie. W takich przypadkach należy zwrócić się bezpośrednio do producenta w celu ustalenia zwrotu poniesionych kosztów. Pamiętajmy, że jeśli uszkodzimy szybkę w naszym telefonie i podkusi nas skorzystanie z serwisów rynkowych, to nasz telefon nie zostanie obsłużony w ramach dostępnego programu. I chociaż skorzystanie ze znacznie tańszych usług, takich jak wymiana szybki iPhone Warszawa wydaje się ekonomiczniejsze to musimy przemyśleć wszystkie za i przeciw. Właśnie dlatego tak bardzo ważna jest ochrona naszego wyświetlacza w każdym smartfonie (nie tylko iPhone). Z jednej strony nie skorzystamy wtedy z bezpłatnej wymiany ekranu w ramach programu naprawczego, a z drugiej strony będziemy musieli zapłacić za uszkodzoną szybkę.

Źródło: Apple