Wymiana szybki to bardzo popularna usługa serwisowa. Oprócz tabletów, smartfonów pogwarancyjne serwisy są w stanie dokonać wymiany szybki również w Apple Watch. To kolejne działanie, którego sam producent nie popiera.

Warto zauważyć, że wymiana szybki wyświetlacza w zegarkach od Apple to bardzo trudny zabieg. Wszystko zależy od tego, co dokładnie jest uszkodzone oraz od modelu, który chcemy obecnie naprawić. Taka usługa na rynku pogwarancyjnym jest bardzo interesującym działaniem, ponieważ Apple nie oferuje usług z wymianą wyświetlacza, a już na pewno samej wymiany szybki. Powoduje to, że klienci chętniej poszukują usług umożliwiających takie działanie.

Kiedy jest możliwa wymiana szybki w Apple Watch?

Odpowiedź nie będzie tutaj jednolita. Wszystko dlatego, że to zależy od modelu. Istotą całej usługi na pewno jest odseparowanie sprawnego wyświetlacza, więc to najważniejszy wyznacznik ewentualnej naprawy. Zdarzają się modele, w których oprócz ekranu sprawny musi też być dotyk. Na rynku są także modele, gdzie tylko i wyłącznym warunkiem przeprowadzenia naprawy jest sprawny wyświetlacz, gdzie obraz jest czytelny. Nie musi działać dotyk, ponieważ digitizer wymieniany jest w całości ze szkłem. Dotyczy to urządzeń, chociażby Apple Watach Series 2-5. Wymiana szybki zawsze była i będzie tańsza, także warto zastanowić się nad takim działaniem.

Niestety tego typu działania mają także minusy. Wśród nich jest ograniczenie niektórych funkcji urządzenia. Nie jest to zależne od serwisu Apple, po prostu producent tak komplikuje klientom życie. I chociaż takie usługi są nieco tańsze, to trzeba się liczyć z tym, że nie zawsze są możliwe do wykonania. Pomocy w takim przypadku od producenta raczej nie uświadczymy, chyba że wolimy na wydać znaczną kwotę na odpłatną wymianę (odnowionego zegarka). W takim przypadku wybór jest oczywisty, a klienci powinni samodzielnie ocenić, która usługa jest dla nich bardziej opłacalna. Ostatecznością (przy braku możliwości naprawy) jest oczywiście zakupu nowego zegarka, modelu wyżej lub tego samego.