Samsung Galaxy A20e / fot.samsung.com

Obalenie teorii co do trudnych napraw zawsze zależeć będzie od samego telefonu oraz umiejętności. Jedni zostali stworzeni do „dłubania” w drobnej elektronice, a inni kompletnie się na tym nie znają. Jak się okazuje są na rynku telefonów komórkowych telefony, do których wysokie umiejętności nie są nam potrzebne. Właśnie tak jest w przypadku wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A20e, która świeci przykładem dla prostych napraw.

 

Wymiana pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy a20e

To w zasadzie najprostsza część naprawy tego budżetowego smartfona. Dotychczas większość urządzeń mobilnych wymagała od nas mimo wszystko odklejania klapki baterii przy użyciu opalarki lub suszarki do włosów. W przypadku wymiany pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy A20e ta czynność nie będzie potrzebna. O dziwo Samsung ulokował tutaj klapkę tylko na zaczepach bez podklejania jej do korpusu.

Demontaż pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy A20e / fot.sosav.com 

Podobne rozwiązanie znajdziemy przy wymianie wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A30 i A10. Jest to niezwykle ważne przy całościowych rozbiórkach. Jak zwykle wystarczy spokój i oczywiście kilka narzędzi serwisowych, co pozwoli nam swobodnie zdemontować wszystkie podzespoły, nie tylko sam wyświetlacz.

 

Wymianę wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A20e może nam utrudnić demontaż baterii

Odklejanie podzespołów w smartfonach nigdy nie było przyjemne. Po pierwsze pojawia się strach przed uszkodzeniem, a po drugie musimy uważać na takie elementy, które mogą się nam zapalić podczas demontażu. Jednym z nich jest bateria w telefonie Samsung Galaxy A20e. Jest to akcesorium wymagające podgrzania oraz delikatnego podważania specjalną szpatułką serwisową. Oprócz tego możliwe jest również wpuszczenie pod baterię dawki alkoholu izopropylowego, który spowoduje rozpuszczenie i znaczne osłabienie kleju. Dzięki takiemu zabiegowi możemy przy użyciu szpatułki spróbować delikatnie podnosić akumulator bez ewentualnych i niepotrzebnych uszkodzeń. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy podgrzewać baterii, ponieważ możemy spowodować samozapłon lub – co gorsza – wybuch urządzenia.

Właśnie dlatego przy demontażu baterii musimy zachować szczególną ostrożność. Nigdy nie wiadomo z czym przyjdzie się nam zmierzyć. Niezależnie od tego musimy pamiętać, że podczas usuwania baterii nie możemy używać metalowych narzędzi. Nie mając doświadczenia możemy przebić akumulator lub doprowadzić do jego zdeformowania. Cały proces naprawy smartfona Samsung Galaxy A20e opisywaliśmy Wam niedawno na łamach naszego portalu.

 

Proces wymiany ekranu w telefonie Samsung Galaxy A20e

Oprócz zdemontowania baterii reszta naprawy jest naprawdę prosta. W zasadzie nie musimy martwić się już o odklejanie. Wszystkie podzespoły wystarczy delikatnie odłączyć i lekko podważyć. Przy pomocy przeróżnych narzędzi serwisowych każdą część możemy zdemontować w inny sposób. Wiedzą o tym głównie technicy serwisowi.

Moduł wyświetlacza Samsung Galaxy A20e / fot.sosav.com

Patrząc na wymianę LCD w telefonie Samsung Galaxy A20e możemy stwierdzić, że poradzimy sobie także z innymi działaniami. Do wymiany szklanego panelu jesteśmy zmuszeni zdemontować całe urządzenie aż do korpusu, który od razu możemy podmienić na nowy kupując go Internecie. Z naszego punktu widzenia wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A20e wygląda identycznie, jak i w modelu Galaxy A10 lub Galaxy A30. Oznacza to, że naprawiając powyższe urządzenia nie powinniśmy napotkać żadnych problemów z wymianą wyświetlacza. Spójrzmy na to też z innej strony. Do wymiany innych podzespołów nie będziemy zmuszeni podnosić baterii, dlatego tym bardziej możemy stwierdzić, że cała naprawa telefonu Samsung Galaxy A20e jest naprawdę prosta i nie wymaga od nas wiele umiejętności. Jeśli uważacie inaczej, dajcie znać w komentarzach.