Wymiana pokrywy baterii Xiaomi Mi 11
Demontaż pokrywy baterii w telefonie Xiaomi Mi 11 / fot.Youtube - Xiaomi

Uszkodzenia mechaniczne to problem wielu osób. Nie wszyscy podejmujemy się napraw takich uszkodzeń, ponieważ wiąże się to z kosztami. Jednak często nie mamy innego wyjścia, ponieważ tańszym rozwiązaniem jest naprawa telefonu niż całkowita zmiana urządzenia. Takie myślenie oraz działanie wielu klientów odczuwa niejeden pogwarancyjny serwis Xiaomi w Polsce.

Tytułowe pytanie to nie tylko przypuszczenia, to również pewność, że Xiaomi nie tak łatwo będzie można zepchnąć ze stołka. Jedynym działaniem musiałoby być odcięcie chiński koncern od usług Google, czego doświadczyła firma Huawei mająca w segmencie urządzeń mobilnych trudną ścieżkę. Naprawy telefonów Xiaomi z taką dużą ilością smartfonów na rynku wręcz nieograniczona ilość napraw urządzeń, których ciągle przybywa.

Serwis Xiaomi rośnie wraz z ilością prezentowanych telefonów

Nie da się ukryć, że chiński producent ciągle pokazuje nowości swojej marki, co potrafi zgubić niejednego klienta. Producent, wypuszczając coraz to nowsze modele na rynek zapewnia dodatkową pracę wielu branżom. Nie chodzi tylko o tematy akcesoriów, ubezpieczeń. Pełne ręce roboty ma każdy serwis Xiaomi zajmujący się naprawami.

serwis Xiaomi
Rozłożony smartfon Xiaomi Mi Note 10 / fot.YouTube Xiaomi

Wśród popularnych usług (dostępnych jednakowo w serwisie producenta) wymiana szybki Xiaomi wykonywana jedynie na rynku pogwarancyjnych punktów napraw cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Powodem są oczywiście koszty, których klienci nie lubią ponosić, ale czasem wymaga tego sytuacja. W zależności od uszkodzenia telefon z pękniętą szybką niektórzy korzystają z urządzenie do momentu całkowitego padnięcia smartfona. Niestety w znaczącej części przypadków klienci boją się, że uszkodzenia mogą się zacząć pogłębiać, co znacząco może wpłynąć na cenę usługi końcowej.

Im więcej telefonów tym więcej pracy ma serwis telefonów Xiaomi

Klienci szukający możliwego wsparcia w zakresie usług pogwarancyjnych rozważają różne możliwości. Oprócz opinii liczy się też cena, która jest jednym z głównych wyznaczników wyboru oferty. Dodatkowo przy wyborze serwisu nie można nie spojrzeć na czas naprawy i lokalizacje. Telefonów jest coraz więcej, marka Xiaomi ciągle intryguje i zdobywa swoich nowych klientów, którym tak jak i nam może przydarzyć się wypadek polegający na upuszczeniu urządzenia na ziemię. Nie ma się co oszukiwać – przez okres 2 lat trwania gwarancji na pewno nie raz upuścimy swojego smartfona na ziemię. Warto również pamiętać, że każda zmiana telefonu wiąże się z kosztem, więc trzeba się liczyć mniej więcej z 2-letnią eksploatacją urządzenia i możliwymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Wymiana płyty głównej w telefonie Xiaomi Redmi Note 10
Demontaż płyty głównej w telefonie Xiaomi Redmi Note 10 / fot.sosav.com

Oprócz wad powstałych z winy użytkownika mamy jeszcze problemy wynikające ze zwykłego zużycia telefonu. Mowa głównie o bateriach, które posiadają ograniczoną liczbę cykli ładowania. Po ich przekroczeniu akumulator naszego smartfona zacznie się dopominać nowej baterii, a takiej usługi będziemy szukać już tylko w Internecie i pogwarancyjnych serwisach Xiaomi. Naprawa 3 lub 4-letniego smartfona w serwisie producenta raczej nie będzie miała sensu, ponieważ gwarancyjny serwis Xiaomi dolicza dodatkowe koszty usługi i transportu zwiększając przy tym ostateczną cenę. Patrząc na rozwój marki widzimy, że producent raczej się nie zatrzyma, a klienci przy znacznych kosztach życia, zamiast wymienić smartfona na nowy, będą woleli wykonać naprawę mechaniczną.