Otwarcie punktu serwisowego wymaga wiele cierpliwości. Nie zawsze wszystko będzie dobrze się układać. W „życiu” naszego biznesu może pojawić się moment, gdzie stwierdzimy, że serwis naprawczy jaki otworzyliśmy nie będzie miał sensu. Patrząc na drogie i skomplikowane naprawy urządzeń w serwisach producenta okazuje się, że lokalne serwisy pogwarancyjne ciągle mają sens. W przypadku obu punktów widzimy, że jedni mogą więcej niż inni i na odwrót. 

Głównym i najważniejszym czynnikiem są oczywiście pieniądze. Sprzęt Apple jest dość drogi, więc nie opłaca się przy najdrobniejszych awariach od razu wymieniać sprzętu na nowy. Bardzo często niektóre usterki wymagają naprawy tylko poszczególnych napraw, a nie wymiany całych modułów zgodnie z procedurą gwaranta.

Każdy pogwarancyjny serwis MacBook ma znaczącą przewagę nad serwisami producenta. Wbrew pozorom takie punkty mogą więcej niż te gwaranta. Technicy w serwisie nieautoryzowanym mogą wymieniać elementy, których procedura Apple nie pozwala ruszać. W każdym przypadku są plusy i minusy. Na wszystko znajdzie się również stosowny klient.