Naprawa telefonów

Wraz z premierą nowych marek w Polsce wiele innych branż zaciera rączki licząc na dodatkowy zarobek. Prawdę mówiąc, nie ma się co dziwić patrząc na czasy. Po wejściu do Polski marki Vivo oprócz nowych partnerów sprzedażowych już niedługo pojawią się również usługi odpłatnych napraw telefonów. Czy w związku z powyższym warto otwierać nowy serwis telefonów Vivo?

 

Serwis telefonów Vivo w Warszawie

Czasy na nowy biznes są dość trudne, jednak nie warto zamykać się na to co w zasadzie będzie nieuniknione. Nowi producenci telefonów komórkowych coraz częściej zaglądają do Polski. Powodem są oczywiście możliwości i sprzedaż na rynku, który jest bardzo podzielony pod względem systemów z urządzeń mobilnych. Niespełna 2 tygodnie temu, marka Vivo ogłosiła oficjalną sprzedaż w Polsce wprowadzając do swojej oferty pierwsze smartfony. Tam, gdzie sprzedaż jest również obsługa. Nie mówimy tylko o wsparciu technicznym, ale również o wsparciu gwarancyjnym. Jest ono niezmiernie ważne dla wszystkich klientów, w szczególności tych, którzy uszkodzą swoje smartfony mechanicznie.

Serwis telefonów Vivo

W takich przypadkach wielu klientów chętnie korzysta z usług serwisów pogwarancyjnych. Zapytacie dlaczego? Odpowiedź jest oczywiście prosta – pogwarancyjny serwis telefonów Warszawa Vivo może zaoferować nam wymianę szybki, gdzie takiej usługi nie uzyskamy w serwisie producenta firmie CCS. Niestety na chwilę obecną na próżno szukać usług napraw pogwarancyjnych dla smartfonów Vivo. Widać to po wpisaniu frazy serwis telefonów Warszawa Vivo w przeglądarce Google, jak mało punktów oferuje usługi naprawcze dla tego chińskiego producenta. Wszystko dlatego, że marka „dopiero” zadomawia się w naszym kraju, a wraz z nim sprzedaż telefonów. Właśnie dlatego trudno stwarzać usługi, które na chwilę obecną nie będą miały sensu.

Czy warto otwierać serwis telefonów Vivo w Warszawie?

Mówi się, że na wszystko potrzeba czasu. Nie inaczej jest ze smartfonami Vivo, które również go potrzebują, aby zapełnić rynek i zacząć zdobywać popularność. Będzie to odpowiedni moment do wdrożenia nowych usług pogwarancyjnych dla marki Vivo. Mimo szalejącej pandemii oraz grożącej nam narodowej kwarantanny otwieranie pogwarancyjnego serwisu tylko dla usług producenta Vivo będzie nieopłacalne.

Chiński producent powinien być uzupełnieniem portfolio każdego serwisu telefonów komórkowych. Nie powinno to być dla Was zaskoczeniem, ponieważ już teraz widzimy spadek sprzedaży usług serwisowych, a co dopiero w przypadku oferowania samych usług naprawczych marki Vivo. Obecna sprzedaż telefonów nie jest jeszcze na odpowiednim poziomie, co nie zapewni serwisom odpowiedniego zarobku. Poza tym musimy pamiętać, że nie każdy klient uszkodzi swój telefon mechanicznie, co niesie za sobą dodatkowe ryzyko zastoju w usługach i co najgorsze zarobkach.

Czy telefony Vivo zdobędą popularność w Polsce?

Odpowiedź na to pytanie, jak i na wiele innych w świecie serwisu jest dość trudna. Nigdy nie będziemy w stanie przewidzieć co dokładnie się stanie, ponieważ mamy dość trudną sytuację na całym świecie. Spójrzmy na to jednak z innej strony. Nie tak dawno marka Xiaomi w Polsce nic nie znaczyła. Ludzie nie znali tych produktów. Dziś ten chiński producent dość mocno napiera na sprzedaż oferują swoje produkty niemalże w każdej dziedzinie naszego życia. Mało tego, marka jest bardzo popularna dbając o swój rozwój na każdym kroku.

Xiaomi to niejedyny przykład marki, która po premierze zaczęła zdobywać zaufanie klientów. Kolejnym producentem jest firma Oppo. Tutaj również widzimy spore zainteresowanie produktami, ponieważ marka zaczęła pojawia się nie tylko w serwisach telefonów, ale również pojawiają się nowe produkty (np. SmartWatche) zwiększając tym samym konkurencyjność swoich produktów. Dość istotną informacją jest fakt, że Vivo należy do firmy BBK Electronics Corporation, która sprzedaje smartfony pod markami Oppo, OnePlus oraz Realme. Obecnie wszystkie firmy zagościły w naszym kraju rozwijając swoją sprzedaż.

Rejestrowanie wyglądu urządzeń w serwisie / fot.youtube Huawei

Każda z wymienionych powyżej marek posiada w Polsce swój serwis gwarancyjny, co zachęciło wielu przedsiębiorców do wprowadzenia marki Oppo, OnePlus oraz Realme do swojego portfolio napraw odpłatnych. Wszystko na to wskazuje, że niedługo dołączy do nich firma Vivo, która potrzebuje jeszcze trochę czasu, aby zawitać w serwisach telefonów komórkowych. Są to oczywiście tylko i wyłącznie nasze przypuszczenia, które miejmy nadzieję w pełni się sprawdzą.