Firma Apple od wieków dba o wysoką jakość oraz niezawodność swoich produktów. Wśród licznego grona drobnej elektroniki (iPhone, iPad, iPod) znajdziemy również laptopy, które mimo wielu opinii potrafią zawieść w najmniej oczekiwanym momencie. Niezależnie od usterki nie powinniśmy podejmować się samodzielnych napraw MacBook’a.

 

W dzisiejszych czasach mało kogo stać na zakup nowego sprzętu zaraz skończonej gwarancji. Elektronikę, którą kupujemy w sklepach chcielibyśmy mieć na dłużej niż okres gwarancji. Zdarza się jednak, że liczne usterki zakupionych przez nas produktów wychodzi dopiero po okresie gwarancji, kiedy jako zwykły szary klient zdani jesteśmy tylko i wyłącznie na siebie. Dotyczy to każdego urządzenia, również laptopów MacBook, które przy wykonywaniu naprawy nie ułatwiają nam pracy. Wszystko przez specyfikę urządzenia oraz poziom trudności przy naprawach mechanicznych.

Samodzielna naprawa MacBook’a nie popłaca 

Eksploatacja każdego produktu powoduje, że wcześniej czy później wyląduje on albo na złomie albo w serwisie. Korzystanie z laptopa MacBook również ma swoje możliwości. W zależności od czasu użytkowania oraz „traktowania” baterii musimy liczyć się z jej całkowitym padnięciem. Dokładnie jak to ma miejsce np. w przypadku wymiany akumulatora w samochodzie. Wcześniej czy później i tak nam padnie. Zanim dokonamy wymiany warto przy pomocy miernika sprawdzić akumulator, co powinno nam mniej więcej dać pewien obraz o czasie pracy/żywotności. Nie tylko wymiana baterii w laptopie MacBook może być konieczna. Wszystko zależy od modelu i jego specyfiki, gdzie pewne części mogą być fabrycznie wadliwe, a my prześpimy okres gwarancji oraz programów naprawczych.

W przypadku awarii wyżej wymienionych elementów lub innych podzespołów np. taśm przy ewentualnej naprawie jesteśmy zazwyczaj zdani na siebie. Po zakończonej gwarancji możemy albo kupić nowe urządzenie (mało kto posiada od ręki takie pieniądze) albo spróbować naprawić sprzęt. O ile w przypadku znajomości elektroniki nie powinniśmy mieć problemów z samodzielną naprawą, to w przypadku braku znajomości odpowiedniej wiedzy poleganie na poradnikach z sieci może nas zapędzić w kozi róg i jeszcze większe koszty. Laptopy MacBook wymagają specjalistycznych śrubokrętów (wystarczy spojrzeć na niektóre iPhone’y) oraz wiedzy. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze kupno części, a to dość wrażliwy temat w przypadku marki Apple. To prawda, że naprawa urządzenia poprzez wymianę części na nową może dać naszemu lapkowi „drugie życie”. Musimy jednak uważać, aby przy ratowaniu takiego „życia” nie pogorszyć sprawy.

Serwis MacBook Warszawa

Skoro warto wykonać naprawę, aby zaoszczędzić na kupnie drugiego urządzenia to pozostaje pytanie. Gdzie szukać pomocy oraz sprawdzonych części? Odpowiedź nasuwa się sama. Wystarczy wpisać w przeglądarce Google dowolną frazę serwis MacBook Warszawa sprawdzając przeróżne punkty serwisowe, które nie tylko powinny pomóc, ale jeszcze udzielą nam gwarancji na wykonaną usługę. Laptopy MacBook to drogie urządzenia i szkoda od razu je wyrzucać na złom elektroniczny. Czasem warto coś naprawić, aby sprzęt mógł posłużyć nam przez kolejne czasy.

Pamiętajmy jednak, że naprawa tak drogiego sprzętu opłaci się tylko i wyłącznie w serwisie MacBook Warszawa, gdzie naszym urządzeniem zajmą się profesjonaliści z doświadczeniem. Nasza wiedza oparta na poradnikach albo przypuszczeniach dodatkowo bez specjalnych narzędzi może być tylko problemem, kiedy uszkodzimy sobie drogi sprzęt zmuszając się tym samem do kupna drugiego laptopa za nie małe pieniądze. Na całkowity koszt naprawy wpływ ma wiele czynników. Jednym i chyba najważniejszym jest oczywiście element, który uległ awarii. Jeśli jest to płyta główna lub matryca to koszty naprawy mogą być kompletnie nieadekwatne do obecnych cen rynkowych naszego używanego MacBook’a.