Ekrany nowoczesnych telefonów to bardzo drogie i niekiedy trudne w zdobyciu (iPhone) części serwisowe. Mimo tego pęknięte wyświetlacze w telefonach to częsty widok nie tylko wśród znajomych, ale również w pracy czy komunikacji miejskiej. Czy możemy bronić się przed takimi drogimi uszkodzeniami zakładając szkło hartowane na wyświetlacz smartfona? Jak pokazuje dzisiejsza historia okazuje się, że tak.

 

Szkło hartowane szkłu nierówne

Inspiracją do tego artykułu była „pękająca przygoda” naszego redakcyjnego Samsunga Galaxy S7. Ten bardzo popularny flagowiec ciągle potrafi zaskakiwać nie tylko specyfikacją, ale z biegiem czasu również i ceną. Tuż po zakupie tego „staruszka” od razu postanowiliśmy założyć w nim szkło hartowane, które jakiś czas temu spełniło swój „święty obowiązek” pękając podczas upadku. Wyświetlacz naszego Samsunga Galaxy S7 został uratowany dzięki zwykłej, a zarazem wzmocnionej szybce zakupionej za kilka groszy. Jak widać na poniższych zdjęciach uszkodzenie samego szkła nie jest zbyt duże, jednak pęknięcie mimo wszystko jest. Nie chcemy myśleć ile kosztowałaby nas naprawa w przypadku braku takiego zabezpieczenia ekranu w telefonie.

Musimy przyznać, że mieliśmy szczęście, gdyż mimo pokrowca samo szkło nie zachodziło na cały ekran. Z doświadczenia wielu naszych redaktorów wiemy, że takie spore szczeliny potrafią być przyczyną uszkodzenia mechanicznego całego wyświetlacza mimo zabezpieczenia go szkłem hartowanym. Cała sytuacja spowodowała, że przeszukaliśmy dokładnie rynek w poszukiwaniu lepszej ochrony na wyświetlacz w modelu Galaxy S7, którego używamy w redakcji. W nasze ręce wpadło szkło Tempered Glass 9h, które kupiliśmy w sklepie internetowym akcesoriadotelefonu.pl w bardzo dobrej cenie, czyli za 11,64 zł.

Obserwując ile zaoszczędziliśmy na wymianie wyświetlacza w serwisie, to naprawdę dobra cena – wręcz rewelacyjna. Kiedy po kilku dniach trafiło do nas nowe szkło, które od razu postanowiliśmy zamontować bezpośrednio w naszym Samsungu Galaxy S7. Postępując zgodnie z instrukcją na opakowaniu (czyszczenie ekranu na mokro oraz sucho dołączonymi szmatkami) założyliśmy nowe szkło hartowane. Tym razem zabezpieczyliśmy cały wyświetlacz komponując go idealnie z całym pokrowcem.

Powyższa sytuacja nauczyła nas, że warto zakładać szkła hartowane na wszystkie wyświetlacze. Koszty napraw mogą przyprawić o ból głowy, a pożałowanie około 12 zł może nas kosztować nawet wartość całego smartfona. Jak możecie zobaczyć efekty są zadowalające, już teraz telefon ponownie może trafić w ręce naszego redaktora, który tym razem będzie spokojny o swój wyświetlacz.