Naprawy niektórych smartfonów różnią się od siebie. Dotyczy to głównie innych marek. Trzeba jednak przyznać, że spore różnice w naprawach widoczne są również w procesie wymiany szybki w telefonach ze zgiętymi krawędziami i prostym wyświetlaczem. 

Wymiana szybki to trudny i czasochłonny proces. Nie da się ukryć, że naprawy tego typu powinni wykonywać specjaliści. Zdarza się jednak (co też można zobaczyć na YouTube), że dokonują tego również sami użytkownicy. Naprawy niektórych urządzeń są prostsze niż w innych modelach. Powodem są proste ekrany bez żadnej krzywizny ze znaną i popularną wersją Edge (np. Motorola Edge lub Samsung Galaxy S10).

Wymiana szybek w iPhone’ach

Proces oddzielania szkła od ekranu w każdym przypadku niesie za sobą pewne ryzyko przypadkowego uszkodzenia. Wiele serwisów iPhone zdaje sobie z tego sprawę wrzucając ewentualne uszkodzenia w koszty firmy. Istnieje jednak możliwość zmniejszenia takiego ryzyka. Kluczem do sukcesu jest prosty ekran, który znacznie łatwiej oddzielić od szkła niż w przypadku zagiętego wyświetlacza separacja szkła jest nieco trudniejsza. Stosuje się również inną technologię (np. separator kriogeniczny) umożliwiającą zamrożenie szybki, którą będzie można oddzielić od ekranu. W przypadku telefonów od Apple wymiana szybki będzie nieco prostsza, ponieważ można, ponieważ ekran łatwiej będzie można odseparować od szybki poprzez drut molibdenowy na zwykłym separatorze. Oczywiście w każdym serwisie iPhone rodzaje napraw będą wyglądać inaczej.

Dopiero na koniec liczą się efekty, a te w przypadku telefonów iPhone są raczej perfekcyjne. Oczywiście są wyjątki prostszych napraw. Zależy to o modeli dostępnych na rynku. Na ten przykład wymiana szybki iPhone 12 mini będzie przebiegać bardzo podobnie względem modelu Galaxy S10e. Podobieństwo dotyczy procesu demontażu szybki, nie mówimy tutaj o nakładaniu nowego szkła, ponieważ to wygląda zupełnie inaczej. Niemniej jednak serwis Samsung będzie miał nieco prostsze zadanie i bardzo podobne do serwisu iPhone.