Produkt firmy Apple, czyli iPhone 12 Pro okazał się bestsellerem na rynku smartfonów. Czy zasłużył sobie na tak dużą sprzedaż? Przede wszystkim wyświetlaczem, który powstał z połączenia szkła oraz nanoceramicznych kryształów, twardszych od większości metali. Dodatkowo dochodzi do tego specjalna ochrona „Ceramic Shield”, dzięki niej smartfon jest bardziej odporny na upadki i zarysowania.

Okazuje się, że ekran jest 4 razy wytrzymalszy, niż to było w poprzednich wersjach. Jednak to i tak nie zmienia faktu, że pęknięcie szybki jest najczęstszą naprawą wykonywaną w serwisach. Dlaczego wymiana szybki iPhone 12 Pro może okazać się kluczowa i pomoże oszczędzić nam późniejszych napraw?

Kiedy należy wymienić pękniętą szybkę?

Stłuczona szybka charakteryzuje się „pajączkiem”, zazwyczaj jest to powodem upadku lub dużego wstrząsu. Uszkodzoną część należy wymienić jak najszybciej, ponieważ dalsze użytkowanie może prowadzić do uszkodzenia całego wyświetlacza, a co za tym idzie koszta całej naprawy w późniejszym czasie będą dużo wyższe. Serwisów zajmujących się takimi naprawami jest bardzo dużo, jednak przy wyborze należy zwrócić uwagę na opinie klientów, jak i renomę całego serwisu. Wymiana szybki iPhone 12 Pro poprawi komfort użytkowania, nie będziemy narażeni, że odłamek szkła wbije się w rękę oraz przejrzystość
przeglądanych treści będzie lepsza.

Podejmowanie samodzielnych prób wymiany szybki — czy warto?

Wymiana szybki iPhone 12 Pro jest skomplikowana i w większości przypadków powinna być
wykonywana przez fachowców. Poza dokonaniem naprawy szybki telefon zostanie dokładnie
sprawdzony, cała naprawa odbywa się z wykorzystaniem specjalnej komory, gdzie niedostaną się żadne drobinki pyłu. Możemy mieć pewność dobrze wykonanej usługi, a samodzielne wykonanie napraw będzie wiązało się z uszkodzeniem wyświetlacza, czy też płyty głównej.