Portale społecznościowe w dzisiejszych czasach nie służą tylko do kontaktu. Ludzie chętnie wymieniają się różnymi rzeczami, sprzedają, a nawet oddają za darmo. Na Facebookowych grupach można również kupić oryginalne części do telefonów iPhone. Każdy kto serwisował swój telefon zdaje sobie sprawę, że to towar deficytowy. 

Oficjalnej sprzedaży oryginalnych części do iPhone’ów nie ma

Wiedzą o tym wszystkie serwisy telefonów komórkowych. Apple na ten moment nie prowadzić sprzedaży oryginalnych podzespołów. Utrudnia to pracę wielu osobom, którzy chcą naprawić swojego smartfona. Warto zauważyć, że nie każde uszkodzenie ekranu kończy się wymianą wyświetlacza. Często wystarczy sama wymiana szybki, która rozwiązuje sprawę. Jeśli już musi dojść do wymiany ekranu, to przedsiębiorcy dwoją się i troją, aby pozyskać nowe lub używane wyświetlacze. Możliwości pozyskania takich podzespołów są różne. W dużej części są to części pochodzące z demontażu innych iPhone’ów (niekoniecznie używanych, czasem są to nowe moduły). Okazuje się, że nie tylko skup takich ekranów jest idealnym miejscem na pozyskanie odpowiednich części.

Wymiana wyświetlacza iPhone 12
Demontaż głośnika oraz kamery w telefonie iPhone 12 / fot.sosav.com

Bardzo fajnym miejscem na wyszukiwanie przeróżnych części jest portal Facebook (głównie chodzi tutaj o grupy). Na tak znanej społecznościówce możemy znaleźć wszystko. Od nowych ekranów, po nowe digitizery oraz spore ilości części z demontażu po używanych telefonach.

Używane, ale oryginale nie oznacza gorsze

Dla wielu klientów propozycja wymiany części na używaną może być zaskakująca. Okazuje się, że propozycje napraw telefonów przy użyciu części z demontażu są dość częstym działaniem. Wraz z takimi częściami idzie dopasowana cena, co bardzo kusi wielu klientów. Używane, sprawne i oryginalne części to w przypadku skarb. Często bardzo ciężko pozyskać takie podzespoły, w szczególności dla starszych urządzeń.

 

Telefony iPhone to bardzo popularne urządzenia. Ofert sprzedażowych na Facebooku znajdziemy naprawdę dużo. Na grupach serwisowych dodatkowo przedsiębiorcy często nawiązują współpracę z innymi firmami. Daje to doskonałe możliwości na pozyskanie klientów oraz części, których nie można już dostać w hurtowniach GSM.