Wyświetlacz+ramka Samsung Galaxy Note 10 Plus

Dostęp do części serwisowych w XXI wieku zaczyna być bardzo powszechny. Najlepszym źródłem poszukiwań jest oczywiście Internet, w którym znajdziemy przeróżne podzespoły. W segmencie urządzeń mobilnych najpopularniejsze z nich to wyświetlacze do telefonów. Jak się okazuje kupimy je nie tylko w sklepach, ale również i w pogwarancyjnych serwisach telefonów komórkowych.

Wyświetlacze do telefonów – wystarczy wygooglać

Internet to nieskończone źródło informacji. Znajdziemy tam wszystko, czego szukamy w danym momencie. Musimy jednak pamiętać, że nie zawsze to, czego szukamy jest legalne lub sprawdzone. Właśnie dlatego warto pamiętać, aby wszelkich zakupów dokonywać tylko i wyłącznie u sprawdzonych sprzedawców oferujących oryginalne części. Wielu sprzedawców w sieci posiada również punkty stacjonarne, które mogą, ale nie muszą zajmować się sprzedażą detaliczną dla klienta z ulicy. Wpisując w Internet kluczowe hasło: wyświetlacze do telefonu wujek Google podpowie zaprezentuje nam najlepiej pozycjonujących się sprzedawców.

Wyświetlacze do telefonów w Google

Firmy zajmujące się sprzedażą części wiedzą o tym, dodając także inne hasła, które mogą wysoko podnieść logo firmy. Wszyscy prowadzący działalność wiedzą, że pozycja na rynku jest bardzo ważna, dzięki niej zyskujemy nie tylko klientów, ale również i pozycje z racji pozostawionych opinii przez klientów.

 

Wyświetlacze do telefonów kupimy też w serwisach telefonów komórkowych

Szukając w Internecie części możemy trafić nie tylko na firmy specjalizujące się w asortymencie serwisowym. Coraz częściej po wpisaniu hasła: wyświetlacze do smartfonów przeglądarka pokazuje nam punkty serwisowe, które zajmują się także odpłatnymi naprawami smartfonów. Jest to w pełni zrozumiałe – skoro ktoś może sprzedawać ekrany do telefonów, to może również proponować naprawę urządzenia na miejscu oferując pełny wachlarz usług.

Wymiana wyświetlacza Xiaomi Redmi Note 7

Polityka oferowanych usług zmienia się z biegiem czasu oraz podejściem konsumentów. Do tego dochodzi oczywiście rynek smartfonów, który nie ułatwia życia klientom. Mówimy oczywiście o specjalistycznych naprawach, takich jak wymiana wyświetlacza w telefonie Motorola Razr 2019. Tego typu naprawy niosą za sobą chęć kupna nowego ekranu, ale również i wykonania usługi. Naprawa takich skomplikowanych smartfonów jest po prostu trudna, dlatego decydując się na naprawę odpłatną na rynku pogwarancyjnym warto poszukać firmy, która oprócz sprzedaży zajmie się również wymianą takiego wyświetlacza przejmując na siebie pełną odpowiedzialność ewentualnych problemów.

Czy w serwisie producenta kupimy wyświetlacze do telefonów?

Niestety w takich miejscach nie zakupimy części serwisowych. Autoryzowane serwisy telefonów komórkowych najczęściej nie mogą sprzedawać oryginalnych części. W takich punktach otrzymamy jedynie możliwość naprawy gwarancyjnej lub odpłatnej. Musimy też pamiętać, że serwisy gwarancyjne chcąc podjąć dodatkową sprzedaż muszą konsultować takie działania z producentem, aby nie naruszyć wewnętrznych procedur.

Jest to w pełni zrozumiałe. Sprzedaż oryginalnych części skutkowałby, że klienci samodzielnie wykonywaliby naprawy, których tak naprawdę nie potrafią przeprowadzić w sposób profesjonalny zgodny z procedurami narzuconymi przez samego gwaranta. Autoryzowany serwis producenta ma zapewnić usługi naprawcze, a nie sprzedaż części, która mogłaby być później odsprzedawana w niecnych celach.

 

Oryginalne wyświetlacze do telefonów – czy da się je rozpoznać?

Jest to temat rzeka. W sieci mamy mnóstwo sklepów zajmujących się sprzedażą części i narzędzi do telefonów. Skupiając się na cenach z pewnością będziemy szukać jak najtańszej możliwości naprawy odpłatnej. Niestety cena nie zawsze idzie w parze z usługą, o czym wielu klientów (i kto wie może naszych czytelników) mogło się już przekonać. Co jest tego powodem? Przede wszystkim jakość ekranów, które wcale nie koniecznie mogą być oryginalne (mimo informacji od sprzedawcy). Czy jest metoda na rozpoznawanie takich ekranów? Oczywiście, że tak. Oprócz jakości wyświetlanego obrazu widzimy to również na samych ekranach. Spójrzmy to na przykładzie wyświetlacza do telefonów Samsung Galaxy J5 2017.

Wyświetlacze Samsung Galaxy J5 2017

Patrząc na powyższe moduły możemy zauważyć, że ekran po prawej stronie jest oryginałem. Spójrzcie na ramkę ekranu, gdzie widzicie małą przerwę w brązowozłotym kolorze. W module po lewej stronie nie widać takiej ramki, co już na pierwszy rzut oka powinno wzbudzić Waszą czujność. Jeden z naszych redaktorów zajmował się taką sprawą dla naszego czytelnika, który pozwolił sprawdzić, czy powyższy moduł jest oryginalnym wyświetlaczem do telefonu Samsung Galaxy J5 2017. Odpowiedź sprzedawcy mówiła sama za siebie.

Wyświetlacz do telefonu Samsung Galaxy J5 2017 – odpowiedź sprzedawcy

Z drugiej strony czego możemy się spodziewać zakupach od sprzedawców na Allegro. Innym czynnikiem rozpoznawczym jest oczywiście cena – jeśli widzimy naprawdę niską cenę, która jest kompletnie nieadekwatna do cen wymian wyświetlaczy w telefonach Samsung, możemy domniemać, że oglądany przez nas ekran w sklepie internetowym to właśnie zamiennik.

W przypadku innych telefonów również musimy zwracać uwagę na podobne czynniki. Możemy też szukać dodatkowych informacji, które w sieci znajdują się na sprawdzonych stronach. Spójrzmy na telefony iPhone, gdzie z wyjaśnieniami różnic między ekranami oryginalnego pochodzenia a zamiennikami przychodzą nawet serwisy producentów. Według Autoryzowanego Serwisu Apple jablkowy.pl dostępne zamienniki tuż po wymianie mogą mieć wpływ na użytkowanie smartfonów, oprócz tego możemy odczuwać zmniejszoną czułość dotyku. Zdarzają się też różnice w kolorach lub na innych elementach, co zresztą będziemy mogli zobaczyć po zdemontowaniu naszego oryginalnego (uszkodzonego mechaniczne) ekranu.

Serwis telefonów musi poinformować klienta o używanych częściach

Przedsiębiorcy prowadzący tego typu biznes również kupują różnego rodzaju części. Wśród nich znajdziemy oryginały oraz zamienniki. Podczas wybierania usługi w sklepie z usługami napraw powinniśmy mieć możliwość wybrania jakości podzespołów. Zdaje sobie z tego sprawę każdy serwis telefonów Wrocław, ponieważ jakość części często może przełożyć się na ewentualne reklamacje lub ich brak.

Uczciwy przedsiębiorca, który chciałby, aby klient wrócił będzie szczery z klientem i nie będzie kombinował na określaniu jakości części. Niestety, ale jakiekolwiek kombinowanie w takich sytuacjach może skutkować negatywnymi opiniami, a to szkodzi firmie oraz jej przyszłości. Większość serwisów wyraźnie informuje swoich klientów, że ich nowe wyświetlacze do telefonów są oryginalne, a to może przełożyć się również na działanie samego telefonu po naprawie.