Obsługa gwarancja urządzeń mobilnych w dzisiejszych czasach to bardzo ważna kwestia. Mimo tego, że istnieje dla niemalże każdego smartfona. W przypadku jakichkolwiek awarii przeróżnych telefonów warto dowiedzieć się, jaki serwis na rynku obsługuje markę telefonów. W przypadku smartfonów OnePlus za obsługę serwisową odpowiada firma CTDI.

 

Smartfony OnePlus nie od dziś goszczą w naszym kraju. Tuż przed oficjalnym wprowadzeniem marki na rynek polski, wielu klientów dokonywało zakupu urządzeń OnePlus za granicą. W momencie oficjalnej premiery smartfonów w Polsce nasz rynek przepełniony był urządzeniami z różnych dystrybucji, co często mogło zmylić potencjalnych klientów szukających okazji na nowy lub używany sprzęt. Nie sposób zapomnieć o sposobie realizacji gwarancji producenta, która nie zawsze może zostać zrealizowana w naszym kraju. Naszym celem jest jednak zaprezentowanie Wam, jak i gdzie dokładnie możemy zgłosić reklamacje telefonu OnePlus zakupionego w polskiej dystrybucji.

Naprawy gwarancyjne dla OnePlus realizuje serwis CTDI

Obsługa, jaką zapewnia wskazany przez producenta serwis jest bardzo prosta. Opiera się ona nie tylko na zgłoszenia D2D, dzięki czemu możemy szybko, sprawnie i bez wychodzenia z domu naprawić swoje urządzenie. Zanim jednak to zrobimy, musimy zalogować się na stronie producenta logując się bezpośrednio poprzez założone przez nas konto lub przez portal Facebook.

Są to naprawdę proste działania i każdy z Was z pewnością poradzi sobie bez większych problemów. Nasza redakcja sugeruje założenie konta, ponieważ korzystając z FaceBooka angażujemy w to portal społecznościowy oraz dostęp do naszych ewentualnych danych, o czym zresztą informuje nas FaceBook. Po zalogowaniu się na stronę możemy swobodnie przejść do dalszych działań, czyli zamówieniu naprawy dla naszego uszkodzonego smartfona OnePlus. Czy będzie to trudne? Zapewniamy Was, że nie. Wystarczy numer imei z polskiej dystrybucji, opis usterki oraz adres skąd ma zostać odebrane urządzenie do naprawy. Po wybraniu usług z serwisu naprawczego (zakładka wsparcie) zostaniemy przeniesieni bezpośrednio do okna, gdzie wystarczy podać numer imei swojego urządzenia. Zatwierdzając strona „zapyta nas” o usterki urządzenia, które powinniśmy dodać do prawidłowej kategorii usterek.

Jeśli usterki nie ma na liście, zaznaczcie najbliższą kategorię pasującą do wady przechodząc niżej do opisu, który ułatwi pracownikom serwisu rozwiązanie problemu oraz przyjęcie sprzętu do naprawy gwarancyjnej.

Na tym etapie możemy również dodać przeróżne pliki (np. dowód zakupu lub zdjęcie usterki) ułatwiające przyjęcie telefonu do obsługi serwisowej. W następnych etapach strona zapyta nas o potwierdzenie podania wszystkich dany, po czym zostaniemy przeniesieni bezpośrednio do podania danych adresowych.

Podając nasz adres zatwierdzamy na stronie wszystkie informacje i czekamy na reakcje producenta, który na podany adres e-mail (w czasie rejestracji) wyśle nam wszystkie potrzebne informacje oraz list przewozowy (do wydruku) w celu odebrania przesyłki przez firmę kurierską. Na powyższej stronie możemy nie tylko zgłaszać urządzenia do naprawy, ale również śledzić status obsługi gwarancyjnej. Status naprawy możemy również sprawdzać na stronie serwisu CTDI.

Zgłoszenie przez sprzedawcę wydłuży nam czas obsługi

Jeśli nie chcemy korzystać z obsługi D2D, z racji braku czasu. Zawsze możemy skorzystać z pomocy sprzedawcy, który ma obowiązek przyjąć od nas reklamacje zarówno z gwarancji, jak i rękojmi. W przypadku gwarancyjnego zgłoszenia proces obsługi sprzętu może się nieco wydłużyć, ponieważ sprzedawca pełni tutaj pewną rolę pośrednika. Przypomnijmy tylko, że sprzedawcy również skorzystają z powyższego działania przekazując tym samym sprzęt do serwisu CTDI w celu realizacji naprawy gwarancyjnej. Zdajemy sobie jednak sprawę, że większość z Was korzysta z punktów sprzedaży w takich przypadkach z racji braku czasu. Nic dziwnego – przy obsłudze D2D musimy czekać na kuriera, który przyjedzie po przesyłkę. Każdy posiadać telefonu OnePus sam powinien wybrać formę zgłoszenia sprzętu do obsługi gwarancyjnej. My zalecamy udać się do sprzedawcy, jednocześnie nie wykluczając prostego zgłoszenia na stronie producenta.