Smartfony wyglądające bardzo podobnie nie zawsze mogą mieć taki sam układ płyty głównej lub innych elementów. W tym miejscu przypominam sobie model Samsung Galaxy SIII i SIII Lte, których różnica w specyfikacji polegała tylko na module 4G. Ułożenie PCB różniło się tylko jednym wcięciem, które odrzucało zamontowanie innego modułu wyświetlacza. Bardzo podobnym przykładem bieżących modeli jest rodzina telefonów Galaxy S6 i S6 Edge, którzy wewnętrzna konstrukcja może zaskoczyć nie jednego technika. Dziś zaprezentujemy Wam, gdzie możecie znaleźć mikrofony modelu Galaxy S6 Edge.

 

Aby to zrobić, musimy się przenieść najpierw na górną część urządzenia w okolicach głośnika (buzzera). Po rozłożeniu naszego smartfona tj, zdjęcia pokrywy baterii oraz wypchnięcia aluminiowej ramki możemy podjąć demontaż mikrofonu, oraz buzzera. Do takiej czynności należy użyć otwieraka GSM oraz pęsety.

 

Wypinając delikatnie z płyty głównej konektor oswobodzimy cały element. Wystarczy, że jeszcze go tylko podniesiemy pęsetą (buzzer jest delikatnie podklejony) co pozwoli nam na zdemontowanie mikrofonu, głośnika, taśmy oraz podczerwieni, która była w modelu Samsung Galaxy S6/S6 Edge powrotem z przeszłości. Mikrofon górny (jest jeszcze dolny) zaznaczyliśmy czerwoną strzałką, zaś czarną podczerwień.

Płytka sub Samsung Galaxy S6 Edge / fot.ss24h.pl

W telefonie S6 Edge mamy jeszcze dolny mikrofon, o którego położeniu pisaliśmy w tekście dotyczącym płytki sub USB. W obu przypadkach są to osobne elementy, które można zdemontować samemu bez konieczności wymiany całej płyty głównej. Jesteście ciekawi ile dokładnie kosztują takie elementy? Internet w tej kwestii szaleje. Ceny zaczynają się już od 25 zł w górę plus oczywiście koszty transportu. Jeśli potrzebujecie więcej informacji, zapraszamy do komentowania. Podpowiemy i pomożemy w przypadku innych smartfonów.