Nie wszystko trwa wiecznie, w szczególności na rynku elektroniki użytkowej. Firma GoClever składa bron i ogłasza upadłość finansową znikając z rynku. Wraz z firmą znika również wsparcie serwisowe GoClever, która nie realizuje już napraw gwarancyjnych oraz pogwarancyjnych.

 

Nikt nie przypuszczał, że w 2019 roku na rynku smartfonów będzie się działo tak dużo. Najpierw wejście do Polski marki Oppo, w między czasie wycofanie się polskiego oddziału Wiko, głośna i burzliwa atmosfera Huawei z Google, a teraz jeszcze ogłoszenie upadłości przez firmę GoClever. Polski producent dość długo walczył na rynku nowoczesnych technologii, niestety konkurencja okazała się silniejsza zmuszając tym samym polskie przedsiębiorstwo do ogłoszenia upadłości finansowej. Już dziś możemy śmiało powiedzieć, że zakup urządzeń polskiej marki mija się z celem. Niewykluczone, że za chwilkę sprzedawcy również zablokują sprzedaż urządzeń GoClever, która od teraz kończy ze wsparciem, w szczególności tym gwarancyjnym. Wraz z zakończeniem działalności firmy znika również serwis gwarancyjny urządzeń. Czy producent na „odchodne” ma jakieś rozwiązanie dla wszystkich klientów w zakresie wsparcia gwarancyjnego?

Serwis GoClever nie przyjmuje zgłoszeń

Zgodnie z informacją na stronie, producent zwróci klientom wszystkie naprawione urządzenia zgłoszone przed ogłoszeniem upadłości. Smutna wiadomość czeka klientów, którzy wysłali swoje produkty w późniejszym terminie. Takie urządzenia zostaną odesłane do klientów bez naprawy/wymian, „jednakże właściciele tych produktów mają możliwość zgłaszania swoich roszczeń w zgłoszeniu wierzytelności podając wartość roszczeń w PLN (koszt naprawy produktu), wysyłając zgłoszenie w terminie 30 dni od daty obwieszczenia o upadłości  w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Ogłoszenie nie zostało jeszcze opublikowane. Powiadomienie o tym fakcie zostanie zamieszczone na stronie Spółki bezpośrednio po ukazaniu się obwieszczenia w MSiG”.

Siedziba Goclever / fot.goclever.com

Z pewnością są to smutne wiadomości, ale cóż poradzić. Każdy klient polskiej marki musi teraz sam podjąć decyzje co chce zrobić z zakupionym urządzeniem GoClever. W tym całym postępowaniu producent cały czas szuka możliwości zapewnienia klientom realizację napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych w najbliższym czasie. Czym dokładnie będzie objawiać się ta realizacja, niestety tego jeszcze nie wiemy. Musimy czekać na dalszy rozwój sytuacji oraz wiadomości co dalej z postępowaniem przeciwko marce. Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów na temat upadłości firmy, warto odwiedzić stronę GoClever.

 

Źródło: GoClever