Tytuł dość mocno działa na wyobraźnie każdego klienta, czytelnika. Jednak czy jesteśmy w stanie uwierzyć, że Samsung oferuje nam darmową wymianę baterii, czyli elementu eksploatacyjnego przy wymianie wyświetlacza podczas naprawy gwarancyjnej?

 

Według naszej redakcji autoryzowane serwisy Samsunga informując klienta o takich możliwościach wykorzystują tutaj dość sprytnie procedurę serwisową, w której podczas wymiany wyświetlacza, tak czy owak, jest wymieniana bateria. Procedura firmy Samsung nakazuje bowiem wymianę całego modułu wyświetlacza wraz z ramką, baterią oraz innymi podzespołami wpisanymi (buzzer i moduł wibracji w zależności od modelu) w procedurę serwisową. Takie działanie nie jest nowością, bowiem podobną procedurę stosuje już firma Huawei, czego przykładem jest model Huawei P20 Lite.

Informacja Samsung Service Plaza / fot.samsung.com

Istotną informacją w serwisowym portfolio Samsung jest wskazówka, że gratisowa wymiana baterii Samsung dotyczy tylko i wyłącznie modeli z rodziny S oraz Note, czyli jak wszyscy wiemy smartfonów z półki premium. Dla wszystkich niedowiarków powyższej informacji załączamy screena z autoryzowanego serwisu Samsung Service Plaza, który zachęca w ten sposób klientów do naprawy, niekoniecznie pękniętego wyświetlacza. Dlaczego niekoniecznie? Wymianę ekranu (odpłatnie) w telefonie możemy dokonać w zasadzie zawsze, nawet w sytuacji porysowanego digitizera. W sytuacji, gdy chcemy skorzystać z naprawy gwarancyjnej nasze urządzenie, oprócz terminu 2-letniej gwarancji musi posiadać jeszcze wadę fabryczną wyświetlacza kwalifikującą się do usunięcia w ramach gwarancji. W związku z powyższym na koniec pozostaje zadać sobie proste pytanie. Czy przy wymianie wyświetlacza istnieje coś takiego jak gratisowa wymiana baterii? Według naszej redakcji nie jest to wykorzystanie korzyści płynących z procedur serwisowych firmy Samsung.