Przeglądając wiele ogłoszeń w Internecie powinniśmy uważać na różne oferty. Nasza redakcja w poszukiwaniu nowych tematów znalazła bardzo ciekawą transakcje na popularnym Allegro. Co prawda aukcja jest już zamknięta, ale jego treść jest cały czas dostępna jest w Internecie. Chcecie zobaczyć co takiego znaleźliśmy?

 

Telefon z gwarancją, ale tylko na papierze

Jak przystało na solidne ogłoszenie w każdym z nich znajdziemy wzmiankę o gwarancji. Jeśli telefon posiada gwarancje producenta oferta staje się dla nas bardziej atrakcyjna. Jednak nie wszystko to złoto, co się świeci. Znaleziona przez nas oferta na Allegro (już zakończona) wskazuje już w tytule, że stan telefonu jest bardzo dobry. Dodatkowo widać również dopisek „Gwarancja”. Czy zdjęcia z aukcji wskazują na to, że urządzenie Samsung Galaxy J5 2017 posiada gwarancje? Jak się okazuje nie do końca.

Samsung Galaxy J5 2017 / fot.allegro.pl

Na powyższym zdjęciu widać, że sprzedający opisuje dokładnie telefon wskazując na bardzo dobry stan. Minusem jest jednak pęknięcie digitizera, które w tym przypadku dyskwalifikuje gwarancję wskazaną przez użytkownika. Serwis niezależnie od uszkodzenia będzie musiał w pierwszej kolejności zaproponować odpłatną naprawę poprzez wymianę wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy J5 2017. Dlaczego? Z dwóch powodów.

Po pierwsze serwis, aby móc wykonać jakąkolwiek naprawę mechaniczną będzie musiał podnieść ekran. W przypadku takiego uszkodzenia istnieje ryzyko pogorszenia stanu telefonu w serwisie, na co producent nie może sobie pozwolić. Gdyby serwis uszkodził dodatkowo LCD klienta, musiałby dokonać wymiany ekranu bezpłatnie na swój koszt.

Samsung Galaxy J5 2017 / fot.allegro.pl

Po drugie, każdy telefon musi przejść odpowiednie testy w serwisie. W takim przypadku nie ma możliwości wykonania nawet bezpłatnej naprawy, a co dopiero mówić o testach urządzenia z uszkodzonym digitizerem. Taka sytuacja wskazuje, że gwarancja, o jakiej wspomina sprzedawca istnieje, ale tylko na papierze. Telefon od razu po dojechaniu do serwisu producenta otrzyma kosztorys, co w przypadku chęci naprawy telefonu będzie wiązało się z naprawą telefonu na koszt właściciela (oczywiście można bezpłatnie zrezygnować z kosztorysu), czyli około 316 zł brutto. Pamiętajmy jeszcze, że jeśli uszkodzone są inne elementy (według nas może tutaj zostać doliczony jeszcze koszt ramki) cena wzrośnie. Dlatego dokładny kosztorys poda autoryzowane centrum serwisowe. Urządzenie zostało wystawione za 299 zł, co w połączeniu z takim kosztem daje nam pod 600 zł, a w tej cenie możemy mieć już zupełnie nowego smartfona i to z gwarancją nie tylko na papierze.