Producent sprzedając swoje urządzenia musi pamiętać, że mogą one do niego wrócić. Powrót sprzętu może mieć miejsce na etapie dystrybucji lub w drodze serwisowej poprzez wymianę urządzenia na nowe. Jak się okazuje, nie zawsze musi to być ten sam model, co dodatkowo może uszczęśliwić klienta. Historia naszego czytelnika pokazuje, że czasem czekając dłużej, można zostać wynagrodzony podwójnie, poprzez wymianę urządzenia na model Samsung Galaxy S10 Plus.

 

Nasz czytelnik reklamując urządzenie z początku nie zdawał sobie sprawy, że z firmą Samsung będzie miał tyle problemów. Jako długoletni klient koreańskiej firmy przedmiotem niezgody stał się telefon Samsung Galaxy S8 Plus, którego czytelnik Sławomir kupił swojej żonie. Telefon z chwilą wyjęcia go z pudełka zaczął sprawiać wiele problemów użytkowniczce. Głównymi usterkami były problemy występujące podczas rozmów np. połączenia przełączające się na głośnik. Faktycznie dość dziwna wada, ale jak widać możliwa. Sławomir, jako potencjalny nabywca telefonu postanowił zareklamować urządzenie, co finalnie zaowocowało aż 3 naprawami z wymianą części. Niestety żadna obsługa serwisowa nie rozwiązała problemu, ponieważ usterka cały czas dawała o sobie znać. Telefon wylądował w serwisie po raz 4, gdzie Sławomir zastosował żądanie wymiany telefonu w ramach gwarancji z racji praw jakie daje mu karta gwarancyjna firmy Samsung.

Pech chciał, że wada nie występowała w czasie pobytu urządzenia w serwisie, własnie dlatego czytelnik Sławomir postanowił nagrać wadę potwierdzając tym samym nieprawidłowe działanie telefonu Samsung Galaxy S8 Plus. Pracownicy autoryzowanego punktu nie uznawali nagrań wideo, ale mimo wszystko nasz czytelnik postanowił, że nie podda się i złoży kolejną już 5 reklamację.

Na tym etapie liczył się już czas, który według nas działał na niekorzyść producenta. Właścicielowi pozostało już tylko czekać i jak przeczytacie w dalszej części artykułu zgłoszenie reklamacyjne Samsunga Galaxy S8 Plus zostało „wynagrodzone podwójnie”. Nasz czytelnik kilka dni temu poinformował nas, że jego telefon Samsung Galaxy S8 Plus został wymieniony w ramach gwarancji na nowy, wyższy model Samsung Galaxy S10 Plus. Trzeba przyznać, że taka wymiana w serwisie producenta to nie tylko zadowolenie klienta, ale również całkiem dobry marketing. Trudno nam powiedzieć, dlaczego użytkownik dostał taki model – być może producent postanowił zrekompensować Sławomirowi oczekiwanie, a może po prostu firmie Samsung skończyły się już zamienniki, w tym przypadku modele Samsung Galaxy S8 Plus lub S9 Plus. Powyższa historia pokazuje, że wymiany w serwisie producenta nie tylko są możliwe (wbrew twierdzeniom, że producenci nie wymieniają telefonów), ale również wymiana telefonu może odbyć się nawet na dwie generacje wyżej. Dzielnie kibicujemy naszym czytelnikom i mamy nadzieję, że wszystkie zgłoszone przez Was reklamację (nie tylko do firmy Samsung) zakończą się pozytywnie.