Bardzo dynamiczna sprzedaż smartfonów Xiaomi zmusiła producenta do zwiększenia wielu aspektów swojej obsługi. Wśród nich jest również obsługa serwisowa, która jest bardzo ważna dla każdej sprzedaży. Oprócz działającego już w Polsce serwisu telefonów Xiaomi, producent stopniowo poszerza swoją sieć serwisową. Jednym z takich działań było udzielenie autoryzacji serwisowi SBE. Są jednak miasta w Polsce, które nie posiadają lokalnych punktów napraw z autoryzacją dla niektórych marek. Wśród nich jest Lublin, w którym na próżno szukać serwisu telefonów z autoryzacją chińskiego producenta. 

 

Przeglądając mapę Polski możemy zauważyć, że serwisów z autoryzacją producentów jest stosunkowo niewiele. W niektórych miastach są poszczególne punkty posiadające uprawnienia do napraw urządzeń, ale jak się okazuje niekoniecznie wszystkich marek. Patrząc na Lublin okazuje się, że brakuje tam serwisu telefonów Xiaomi z uprawnieniami gwarancyjnymi. Wszelkie zgłoszenia reklamacyjne klienci mogą kierować opcją D2D lub poprzez sprzedawcę. Nici z naprawy w serwisie producenta bezpośrednio na miejscu. Czy jest możliwość, aby to uległo zmianie?

Serwis telefonów Lublin dla marki Xiaomi potrzebny od zaraz

Odpowiedzi na tytułowe pytanie może być wiele i co ciekawe każda z nich jest możliwa. Jedną z nich jest teoria, że Lublin nie potrzebuje autoryzowanego serwisu telefonów Xiaomi. Producent wraz ze swoimi obowiązkami zapewnia klientom obsługę serwisową, co prawda związaną tylko z wysyłką urządzenia, ale kto dziś (w tych trudnych czasach) nie preferuje wysyłek urządzeń do naprawy? W Lublinie znajdziemy kilka serwisów posiadających autoryzacje napraw innych marek, ale brakuje tam jeszcze firmy obsługującej Xiaomi. Producent nie skupia się zbytnio nad zapewnieniem wsparcia w każdym mieście, bo w zasadzie jest to niemożliwe, albo wręcz bardzo trudne.

Serwis telefonów Lublin
fot.sbe-online.pl

Co prawda samych kandydatów do objęcia takiej obsługi w Lublinie nie brakuje. Wszystko w rękach producenta, który mógłby bardziej rozbudować swoją sieć serwisową. Okazuje się, że za budowę takiej struktury odpowiadają również serwisy centralne. Umożliwiają one poszerzenie współpracy z lokalnymi punktami, które otrzymują „ograniczone” możliwości wsparcia serwisowego. Nie jeden pogwarancyjny serwis telefonów Lublin chciałby uzyskać taką formę współpracy. Jest ona jednoznaczna z potencjalnym zarobkiem, a to bardzo dobra wiadomości.

Autoryzowany serwis telefonów Lublin z marką Xiaomi?

Z pewnością nie jest to priorytet producenta, ale nikt nie mówi, że nie jest to niemożliwe. Wystarczą chęci oraz zainteresowanie klientów marką, która bądź co bądź może potrzebować (przy rosnącej sprzedaży) punktu napraw telefonów Xiaomi w każdym większym mieście. Bardzo podobną strategię obrała swego czasu firma Huawei stawiając małe centra multimedialno-serwisowe w kilku większych miastach. Zwiększanie zainteresowania szło w parze z potrzebami klientów, ale wszystko powoli zaczęło się psuć przez brak wsparcia ze strony Google.

Na ten moment Xiaomi nie wdraża podobnego działania, bo nie jest potrzebne. Dwa centralne i bardzo doświadczone serwisy telefonów Xiaomi spokojnie radzą sobie z obsługą klientów w całej Polsce. Dodatkowo centra serwisowe mogą mieć również własne punkty partnerskie, współpracujące w zakresie napraw gwarancyjnych. Widać, że firma Xiaomi bardzo ufa swoim partnerom serwisowym w zakresie obsługi gwarancyjnej. Dlatego na chwilę obecną autoryzowany serwis Xiaomi w Lublinie nie ma sensu, nie jest potrzebny. Jest to przykra wiadomość, bo wielu klientów chętnie skorzystałoby z napraw gwarancyjnych w każdym mieście, również w Lublinie. Pamiętajmy jednak, że na przełomie kolejnych lat wszystko może się zmienić, w tym podejście Xiaomi, które być może rozbuduje swoją sieć serwisową na całą Polskę bez potrzeby ciągłych wysyłek telefonów z mniejszych miast do Piaseczna. Wszystkie opcje są możliwe, ale jak będzie naprawdę z pewnością będziemy obserwować na tle ciągłego rozwoju marki Xiaomi. Nie da się ukryć, że rozwój producenta jest bardzo dynamiczny.