iPhone 13 Pro / fot.apple.com

Obsługa serwisowa iPhone’ów jest mocno skomplikowana. Powodem takich komplikacji są między innymi procedury, które bardzo utrudniają życie wielu klientom. Głównym powodem takich problemów są oczywiście ceny serwisowych napraw w serwisach Apple. Widzimy to między innymi po cenach odpłatnej wymiany pokrywy baterii w telefonie iPhone 13.

 

Wymiana klapki baterii iPhone 13 będzie kosztować majątek, chociaż nie zawsze

Wszystko zależy od miejsca naprawy. Jeśli oddamy swojego smartfona do serwisu producenta to nasz portfel gorzko „zapłaczę”. Serwis gwarancyjny (często prywatna firma, która uzyskała autoryzację) zmuszony jest wykonać naprawę zgodnie z wytycznymi Apple. Dlatego w przypadku uszkodzenia mechanicznego pokrywy baterii będziemy musieli wymienić odpłatnie cały telefon. W przypadku iPhone’a 13 koszt takiej wymiany wyniesie nas 2125 zł. W tej cenie uzyskamy odnowione urządzenie, wyglądające jak nowe. Jest to przerażające, ale niestety tak wygląda proces serwisowy firmy Apple, która ma bardzo surowe procedury.

Oczywiście wymiana pokrywy baterii w telefonie iPhone 13 może być znacznie tańsza. Wystarczy, że udamy się do naziemnych serwisów (również prywatnych firm) dokonując mechanicznej naprawy, poprzez wymianę pokrywę baterii. Pogwarancyjne serwisy telefonów iPhone mają takie możliwości, z czego nie mogą skorzystać autoryzowane punkty Apple. Ceny takich napraw możemy znaleźć w całej sieci. Wystarczy wpisać w Google odpowiednią frazę na dane miasto np. wymiana tylnej szybki iPhone Warszawa, uzyskując przeróżne oferty naprawcze w serwisach pogwarancyjnych. Obsługa w takich punktach będzie znacznie tańsza i co najważniejsze zaoszczędzimy sporo pieniążków.

Pogwarancyjna obsługa w serwisach producenta to rzadka sytuacja

Ponad 90% telefonów iPhone, które trafiają do serwisu Apple nie zostają naprawione odpłatnie. Klienci tuż po przedstawionym kosztorysie oraz sposobie naprawy rezygnują z obsługi szukając wsparcia na rynku wśród innych firm. Powodem oczywiście są pieniądze. Ludzie niechętnie płacą połowę ceny smartfona za drobną naprawę, skoro można zapłacić mniej i dalej cieszyć się ze sprawnego urządzenia.

Wymiana pokrywy baterii iPhone 13

Autoryzowane serwisy Apple zajmując się gwarancyjną obsługą iPhone’ów mierzą się z takimi sytuacjami codzienne. I chociaż klienci wiele tracą (np. pełną gwarancję) to perspektywa opłacenia kwoty nawet 2125 zł za odnowiony smartfon brzmi wręcz przerażająco, skoro wymianę pokrywy baterii w iPhone 13 w serwisach pogwarancyjnych można przeprowadzić za około 400 zł. Cena kusząca, ale przed każdym takim wyborem musimy dokładnie przemyśleć za i przeciw.