Oferowanie długiego wsparcia serwisowego nie należy do częstych działań producentów. Ten, kto oferuje 2-letnią gwarancję z pewnością czuje się pewnie na rynku. Warto pamiętać, że wydłużona gwarancja na telefon, akcesoria i baterie jest swego rodzaju reklamą i zachęcaniem klientów do zakupu. 

Rynek telefonów z biegiem czasów bardzo się zmienił. Nie chodzi tylko o ilość telefonów, ale również o pozycje różnych producentów na rynku. Można powiedzieć, że starsi ustępują miejsca młodszym, którzy prężnie działają. Czas i zmiany to nie tylko pozycje. Niektórzy producenci, chcąc sobie zaskarbić zaufanie klientów diametralnie zmienili swoje podejście do warunków gwarancji. Przykładem jest firma Reamle oferująca pełne wsparcie dla wszystkich akcesoriów w pudełku urządzenia. Skąd o tym wiemy? Odpowiedzi nie trzeba daleko szukać. Firma Realme produkując swoje smartfony oferują bardzo atrakcyjną gwarancję. I chociaż nie jest to żadne „wow” to zwróćmy uwagę, że nie wszyscy producenci gwarantują klientom 24 miesiące gwarancji ba wszystko, łącznie z baterią i akcesoriami.

Gwarancja Realme lepsza od innych?

Zapewnione wsparcie na cały okres zobowiązania jest dość ryzykownym posunięciem. Gwarancyjny serwis telefonów Realme dokonując wymiany np. baterii automatycznie wydłuża okres gwarancji na kolejne 24 miesiące. Tak mówi polskie prawo, o czym wielu Polaków często nie pamięta.

Właśnie tak długi okres zobowiązania producentów jest pewnym asem w rękawie, ponieważ klient nie musi w przypadku awarii szukać pomocy w serwisach pogwarancyjnych tracąc przy tym obowiązującą gwarancję. Oczywiście 24-miesięczna gwarancja w Realme nie jest wyjątkiem. Na rynku jest kilku producentów oferujących pełne wsparcie na wszystko.

Serwis telefonów Realme

Oddawanie swojego telefonu do prywatnych serwisów bez weryfikacji gwarancyjnych jest dużym błędem. Większość Polaków żyje przekonaniem, że po 24 miesiącach od daty zakupy nie mają już nic. Realme oferując swoim klientom tak długie wsparcie niestety zawiesza sobie pętle na szyję, ponieważ zobowiązania się przedłużają, w szczególności po naprawach / wymianach w okresie gwarancji. Zaoferowanie 2-letniego wsparcia na wszystko to bardzo dobra reklama. Niestety użytkownicy w późniejszym czasie zapominają o takich aspektach.

Warunki gwarancji Realme / fot.realme.com

Nie każdy użytkownik urządzenia musi pamiętać wszystkie zapisy gwarancyjne. Nie musimy również szukać papierowej wersji takiego dokumentu. W dzisiejszych czasach wystarczy, że wpiszemy w przeglądarkę Google odpowiednią frazę, która daje nam odpowiednie wyniki. Tego typu frazy to najczęściej serwis telefonów Realme, karta gwarancyjna Realme, gwarancja Realme. Przeglądarka w zależności od wpisanej frazy powinna zaprezentować nam odpowiednie informacje. Jeśli ich jednak nie znajdziecie to pamiętacie, że gwarancja Realme wynosi 24 miesiące na urządzenie, baterie, akcesoria do smartfona. Na to wszystko wskazuje sam producent bezpośrednio na swojej stronie internetowej.