Bateria do telefonu Samsung Galaxy S21
Bateria do telefonu Samsung Galaxy S21 / fot.tkom.pl

Nie bez powodu poruszamy wątek baterii do smartfonów. Są to elementy, które odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego urządzenia dając mu pełne zasilanie. Niestety są takie sytuacje, w których zmuszeni jesteśmy zamienić baterie na nową. W takim momencie zawsze pojawia się pytanie o koszt zakupu lub wymiany baterii. Odpowiedź na takie pytanie nigdy nie będzie łatwa, ponieważ wszystko zależy od urządzenia, w którym chcemy wymienić akumulator na nowy.

 

Ciężko wskazać jedną konkretną cenę, bo jest ona zależna od sposobu rozwiązania problemów z baterią. Wystarczy spojrzeć na urządzenie Samsung Galaxy S21, w którym bateria zostaje wymieniona wraz z wyświetlaczem. Wydaje się to mało prawdopodobne, a często nawet kompletnie niezrozumiałe. Koszt wymiany całego ekranu w telefonie (niezależnie od modelu) może przewyższać zakup nowego smartfona, a przecież mówimy tylko i wyłącznie o wymianie samej baterii, która nie powinna być aż tak droga.

Wyświetlacz do telefonu Samsung Galaxy S21 / fot.tkom.pl

Musimy tutaj zauważyć, że mówimy głównie o naprawach w serwisie producenta, który kieruje się ściśle określonymi zasadami narzuconymi bezpośrednio przez samego gwaranta. Po odpowiedniej diagnozie urządzenia technik serwisu podejmie decyzje, czy baterie można wymienić oddzielnie czy z całym modułem wyświetlacza. Okazuje się jednak, że nie wszystko musi wyglądać tak dramatycznie.

Koszt wymiany baterii w telefonie Samsung Galaxy S21 nie musi być tak wysoki

Ceny samej baterii na rynku są przeróżne. Jeśli chcemy kupić sam akumulator musimy liczyć się z kosztem około 110 zł (plus ewentualne koszty przesyłki). Musimy jednak pamiętać, że w takim przypadku wymiana baterii w telefonie Samsung Galaxy S21 będzie po naszej stronie, ponieważ w powyższej cenie możemy zakupić jedynie samą baterię. Skorzystanie z opcji wymiany baterii w serwisach fachowców to koszty rzędu od 180 zł do 290 zł. Wszystko zależy od tego, jaki pogwarancyjny serwis telefonów Wrocław wybierzemy.

Bateria do telefonu Samsung Galaxy S21
Bateria do telefonu Samsung Galaxy S21 / fot.tkom.pl

Proces wymiany baterii we flagowych smartfonach wiąże się głównie z odklejeniem akumulatora. Możemy do tego wykorzystać narzędzia grzewcze lub alkohol izopropylowy rozpuszczając bezpośrednio klej spod baterii. Na nowej baterii znajdziemy już nałożoną warstwę klejącą, co umożliwia nam szybki montaż nowego „akcesorium”.

Wymiana baterii w telefonie Samsung Galaxy S21 na gwarancji?

Musimy pamiętać, że obecne flagowce Samsunga są jeszcze na gwarancji. Nie mówimy tutaj tylko o gwarancji wynikającej z daty sprzedaży. Niektóre urządzenia mogą posiadać jeszcze gwarancję fabryczną, która wynika z daty produkcji. Zanim podejmiemy się samodzielnej naprawy sprawdźmy wszystkie dostępne możliwości.

Wymiana baterii w telefonie Samsung Galaxy S21 / fot.sosav.com

Jest to dość istotne, ponieważ możemy niepotrzebnie przepłacać i ponosić dodatkowe koszty, które z pewnością kiedyś mogą się pojawiać. Co najważniejsze – pamiętajmy, że wymiana gwarancyjna baterii w serwisie producenta odnawia nam gwarancje na baterie (zgodnie z warunkami karty jest to rok czasu). Takie uprawnienie daje nam artykuł 581 kodeksu cywilnego. Dlatego, zanim skorzystamy z napraw odpłatnych w serwisach pogwarancyjny upewnijmy się, czy nasz telefon nie posiada jeszcze gwarancji producenta.