Samsung Galaxy S20 FE / fot.Radosław Ostasz

Wymiana szybki to w dzisiejszych czasach najtańsza forma naprawy naszego smartfona. Jeśli nie mamy uszkodzonego mechanicznie wyświetlacza to koszt naprawy dla niektórych telefonów może być naprawdę niski. Wszystko oczywiście zależy od modelu telefonu, jaki posiadamy. Wystarczy spojrzeć ile kosztuje wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy S20 FE.

 

Wymiana szybki Samsung Galaxy S20 FE, a koszt telefonu?

Każdą naprawę naszego smartfona zawsze powinniśmy oceniać przez pryzmat ceny nowego urządzenia . Patrząc na wersję S20 FE widzimy, że ceny na rynku są naprawdę różne. Generalnie zaczynają się one od 2000 tysięcy złotych w górę, co jak na smartfona jest całkiem sporą sumą pieniędzy. Co ciekawe niektóre oferty mogą wprawić w osłupienie, ponieważ ceny powyższego modelu sięgają kwot 3699 zł. Pamiętajmy też, że wszystko zależy od sprzedawców, którzy licznie konkurują ze sobą w każdym aspekcie chcąc zwiększać sprzedaż.

Cena nowego telefonu Samsung Galaxy S20 FE

I chociaż skorzystanie z oferowanych promocji może być okazją, to i tak musimy uważać na nowo zakupionego smartfona. Przy tak dużych kwotach upadek telefonu na ziemię może wiązać się z problemem w postaci uszkodzenia mechanicznego. Nie mówimy tutaj tylko i wyłącznie o pękniętym wyświetlaczu/szybce, ale również o pokrywie baterii, która również trochę kosztuje. Patrząc jednak na oferty napraw w serwisach pogwarancyjnych możemy odetchnąć z ulgą. Według większości serwisów pogwarancyjnych specjalizujących się w naprawach elektroniki mobilnej koszt wymiany szybki w telefonie Samsung Galaxy S20 FE nie powinien przekroczyć 400 zł. Wydaje się to być mało prawdopodobne dla osób, które w zasadzie nie orientują się w branży serwisowej. Cyferki jednak nie kłamią. Wymiana szybki to najtańsza i zarazem najlepsza możliwa opcja, pozwalająca uniknąć nam zwiększenia kosztów naprawy. Oczywiście musimy pamiętać, że ekran w takich sytuacjach nie może być uszkodzony, ponieważ wtedy zostanie nam już tylko i wyłącznie możliwość wymiany samego modułu, który dla modelu Samsung Galaxy S20 FE dostępny jest między innymi z ramką.

Samsung Galaxy S20 FE / fot.Radosław Ostasz

Kwota 400 zł za wymianę samej szybki to bardzo rozsądna cena, w szczególności jeśli porównamy sobie pełną wartość naszego urządzenia oraz chęć dalszej eksploatacji. Z drugiej strony musimy pamiętać, że nie każdego stać od razu na zakup nowego telefonu, w szczególności jeśli miałby on kosztować drugie tyle lub znaczną kwotę przekraczającą nasz domowy budżet. Korzystając z wymiany szybki w telefonie Samsung Galaxy S20 FE oszczędzamy więcej niż myślimy. Wystarczy, aby każdy użytkownik lub potencjalny klient odpowiedział sobie na pytanie, czy naprawa i zapłata około 350 zł (plus ewentualne koszty transportu) za taką usługę nie narusza wartości sprzętu wartego nawet 3399 zł? A niech by ten telefon kosztował nawet i 2200 zł, to naprawa poprzez wymianę szybki w dalszym ciągu będzie miała sens. Warto zauważyć, że ceny urządzenia mogą zależeć także od wersji, jaką znajdziemy w sklepie. Model S20 FE występuje w dwóch wariantach: opcja z pamięcią 128 GB oraz 256 GB. Ceny w takich przypadkach zawsze będą się różnić.

 

Wymiana wyświetlacza, a wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy S20 FE?

Zdarzają się jednak sytuacje, które zmuszają nas do wymiany wspomnianego wcześniej modułu z ramką. W takich przypadkach flagowe modele Samsunga zazwyczaj słynęły z drożyzny. W przypadku modelu FE jest nieco inaczej. Wskazuje nam to sam producent, podając cenę wymiany ekranu dla większości swoich stacjonarnych punktów. Strona producenta deklaruje, że wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S20 FE kosztuje 599 zł. Jest to cena, za którą uzyskamy naprawę w Autoryzowanym Centrum Serwisowym pozostawiając przy tym gwarancje producenta. Oferta wydaje się kusząca, tym bardziej że i koszty naprawy nie powinny być zbyt wysokie. Jeśli jest inaczej – to sami odpowiedzmy sobie na pytanie. Wolimy kupić drugi telefon, czy jednak zapłacić około 600 zł usuwając uszkodzenie? Wszystko zależy od punktu „siedzenia” i tego, jakimi środkami obecnie dysponujemy.

Jak wymienić szybkę w telefonie komórkowym?

W dzisiejszych czasach każdy właściciel, którego telefon „niechcący” ląduje na ziemi może tylko po cichu mieć nadzieję, że nie uszkodził się mechaniczne wyświetlacz. Wymiana szybki okazuje się najtańszą formą naprawy (oczywiście nieznacznie, ale zawsze to jakaś zniżka). Model Samsung Galaxy S20 FE na tle swoich współbraci w zakresie usług serwisowych wypada całkiem nieźle. Zresztą każdy z Was sam oceni, jaka forma naprawy jest dla niego najlepsza. Równie dobrze można zmienić telefon, ale podejrzewamy, że nie każdego stać na takie przyjemności w tych trudnych czasach z rosnącą inflacją.

 

Czy można jeszcze bardziej obniżyć koszt wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S20 FE?

Odpowiedź powinna wydawać się prosta, ale nasza redakcja znalazła jeszcze jedną alternatywę. Domyślacie się, o czym myślimy? Chodzi oczywiście o samodzielną wymianę wyświetlacza kupując ekran bezpośrednio od dostawców części do telefonów. Zakup części w takim przypadku może wiązać się z kosztem mniej więcej około 430 zł, co za tym idzie samodzielna wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S20 FE będzie jedną z kolejnych i tańszych opcji.

 

Co prawda pojawia się tutaj pewna mała trudność. Chcąc skorzystać z takiej możliwości powinniśmy sami zdecydować czy podołamy naprawie telefonu. Jeśli wykonujemy takie działanie pierwszy raz, warto poszukać poradnika lub skorzystać mimo wszystko z rąk fachowców (osób mających umiejętności i wiedzę), którzy pomogą nam wykonać całkowitą naprawę z częścią. Jak możemy zobaczyć mamy kilka opcji wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S20 FE. Ponownie wszystko zależy od nas samych.