Wyświetlacz to jeden z najdroższych podzespołów każdego smartfona. Uszkodzenie go może nas wiele kosztować. Zanim jednak przystąpimy do jakichkolwiek działań, warto najpierw sprawdzić cenę naprawy modułu wyświetlacza wraz z usługą w serwisie producenta. Jak to zrobić sprawnie i szybko? Zaprezentujemy to na przykładzie cennika usług z wymianą wyświetlaczy w telefonach Huawei.

 

Wielu klientów po uszkodzeniu ekranu swojego smartfona nie zawsze chce korzystać z usług serwisu producenta. Powodem jest oczywiście niepewność co do kosztów naprawy uszkodzonego elementu. Autoryzowane centrum serwisowe Huawei, firma CCS postanowiła wyjść do klientów z ciekawą propozycją, która umożliwi każdemu konsumentowi prostą i szybką weryfikację kosztów wymiany wyświetlacza w telefonach marki Huawei. Po rozwinięciu listy „producent” znajdziemy również innych gwarantów korzystających z usług firmy CCS.

Kalkulator wyceny wymiany wyświetlacza

Należy pamiętać, że kalkulator (znajdziemy go na stronie serwisu CCS) usługi wymiany modułu wyświetlacza różnych modeli marki Huawei to cena orientacyjna. Dokładny kosztorys uzyskamy po tym, jak urządzenie trafi w ręce technika, który sporządzi kosztorys na wykonanie naprawy odpłatnej. Takie działanie jest zrozumiałe, gdyż mimo uszkodzenia mechanicznego wyświetlacza, serwis producenta musi sprawdzić i wykluczyć inne uszkodzenia, które mógłby zwiększyć cenę naprawy telefonu.

Cennik wymiany wyświetlacza Huawei
Kalkulator usługi wymiany wyświetlacza Samsung

Dzięki takiemu rozwiązaniu szybko dowiemy się, ile wstępnie będzie kosztować wymiana wyświetlacza w telefonie Huawei P8, Huawei P8 Lite, Huawei P10 Lite, Huawei P10, Huawei Y6 i wiele innych. Taka weryfikacja pozwoli nam oszacować czy opłacalne jest korzystanie z usługi serwisu producenta oraz wykonanie naprawy niepodlegającej gwarancji. Warto dodać, że w przypadku kiedy utracimy gwarancję naszego urządzenia, wykonanie naprwy odpłatnej przywróci ją nam bez najmniejszych problemów. Tylko i wyłącznie naprawa w serwisie producenta oferuje nam takie przywileje.

Wycena wymiany wyświetlacza w telefonie Huawei P8 LiteKalkulator dostępny na stronie CCS pokazuje nam ceny brutto. W przypadku, gdy do wymiany będzie sam moduł LCD, musimy pamiętać, że do całkowitej ceny z pewnością zostanie doliczona nam kwota usługi serwisowej. Takie działanie występuje w każdym serwisie producenta, który wykonuje usługi gwarancyjne. Co myślicie o takim rozwiązaniu?