Najnowsze smartfony z rodziny P40 są już jakiś czas na rynku. Mimo trudów producent dość intensywnie pracuje nad każdym aspektem obsługi urządzenia. Jednym z nich jest oczywiście obsługa gwarancyjna i pogwarancyjna w serwisach. Huawei chcąc ułatwić pozyskanie informacji dotyczącej statusu naprawy oraz kosztów wymiany wyświetlacza w telefonach z rodziny P40 stworzył specjalną zakładkę na swojej stronie.

 

Obecnie wiele urządzeń nie ma łatwej drogi, aby trafić do swoich właścicieli. Pandemia koronawirusa szybko wyhamowała różne gospodarki, jedną z nich jest oczywiście sprzedaż smartfonów oraz tabletów. Mimo wszystko wielu producentów odważyło się przedstawić swoje najnowsze urządzenia. Wśród nich są najnowsze smartfony Huawei z rodziny P40, które dodatkowo mają problemy ze swoim własnym ekosystemem, czyli brakiem usług Google. Z pewnością o przygodach Huawei z USA słyszała nie jedna osoba, to właśnie ten konflikt spowodował, że Huawei nie może handlować z amerykańskimi firmami. Producent mimo wszystko stawia czoło przeciwnościom losu podejmując walkę z nierównym przeciwnikiem. Po premierze producent przygotował się do oficjalnej sprzedaży (przygotowując przeróżne możliwości sprzedażowe – w tym np. testowanie modeli Huawei – konkretnie systemu HMS) czekając na wyniki z sieci sprzedaży.

Przyjmowanie urządzeń w serwisie CCS / fot.youtube Huawei

Wśród przygotowań nie mogło zabraknąć oczywiście wsparcia serwisowego, które jest nieodzownym towarzyszem każdej sprzedaży. W tym celu producent przygotował na swojej stronie specjalny cennik napraw pogwarancyjnych dla wszystkich smartfonów (zresztą nie tylko telefonów). Po wpisaniu numeru imei naszego smartfona lub też bezpośrednio szukając urządzenia na liście uzyskamy informacje odnośnie cen napraw dla większości podzespołów (wraz z usługą serwisową). Warto jednak pamiętać, że ceny podane na stronie mogą się różnić w niektórych punktach serwisowych (mowa tutaj najprawdopodobniej o centralnych serwisach). Zobaczmy zatem konkretne koszty napraw dla modeli z rodziny Huawei P40.

Wymiana wyświetlacza w telefonie Huawei P40 E Dual Sim

Na wstępie warto zaznaczyć, że Huawei wypuścił na swój rynek wiele modeli również w przeróżnych kombinacjach kolorów oraz wersji pamięciowych. Ceny w takich przypadkach mogą (ale nie muszą) się różnić, jednak nie powinny być to duże różnice. Pierwszym modelem będzie oczywiście Huawei P40 E Dual Sim. Jak możemy zobaczyć, producent podaje nam wycenę najpopularniejszych napraw, czyli wymiana baterii, tylnej pokrywy, wyświetlacza, płyty głównej oraz aparatu fotograficznego. To nie przypadek, że na poniższej liście nie znajdziemy niektórych elementów. Mowa tutaj np. o module wibracji. Przy wymianie kilku podzespołów części zawierają już dodatkowe elementy. Pisaliśmy o tym w przy okazji wymiany wyświetlacza w telefonie Huawei P20 Lite.

Cennik napraw Huawei P40 E Dual Sim / fot.consumer.huawei.com

Wróćmy jednak do cen napraw pogwarancyjnych. Sądzę, że naszych czytelników najbardziej będzie interesowała wymiana wyświetlacza w telefonie Huawei P40 E Dual Sim. Jest to element najczęściej uszkadzany mechanicznie przez wielu klientów. Za wymianę wyświetlacza w telefonie P40 E Dual sim zapłacimy 349 zł. Czy jest to duży koszt? Odpowiedź na to pytanie oczywiście pozostawiamy już Wam. Zwróćmy również uwagę, że koszty wymiany płyty głównej oraz wyświetlacza przekroczą koszt zakupu nowego egzemplarza. Pokazuje nam to, że połączone naprawy nie są opłacalne. Wymiana wyświetlacza w telefonie Huawei P40 E Dual Sim zachęca ceną, jednak czy będzie ona również zachęcająca po dłuższej amortyzacji. Naszym zdaniem już nie, ale to do Was należy wybór naprawy swojego urządzenia.

Wymiana wyświetlacza w telefonie Huawei P40 Lite Dual Sim

Patrząc na kolejnego smartfona z rodziny P40 zerknijmy na wersje Lite. W tym przypadku koszt niektórych części niestety wzrósł względem wersji E. Jest to oczywiście uwarunkowane nieco droższym smartfonem, którego cena detaliczna w sklepie Huawei wynosi 999 zł. Przy wymianie wyświetlacza w telefonie Huawei P40 Lite Dual Sim koszt takiego ekranu to niemalże połowa ceny telefonu. Już po okresie mniej więcej 6 miesięcy cena wymiany ekranu w telefonie Huawei P40 Lite Dual Sim może nie być opłacalna dla wielu klientów.

Cennik napraw Huawei P40 Lite Dual Sim / fot.consumer.huawei.com

Niestety, naprawy telefonów nigdy nie należały (i zapewne nie będą należeć do tanich). Z opłacalnych napraw na powyższym obrazku widzimy koszt wymiany baterii oraz ewentualnie pokrywy baterii. O ile w tym pierwszy akumulator jest elementem zużywalnym, to w przypadku pokrywy do jej uszkodzenia może dojść na nasze własne życzenie. W takich przypadkach naprawy najczęściej nie będą opłacalne, będą wręcz bliskie zakupu nowego urządzenie po dołożeniu niewielkiej różnicy. Z pewnością wielu z Was może zastanawiać, dlaczego cena przy wymianie wyświetlacza w telefonie Huawei P40 Lite Dual Sim jest dokładnie taka sama, co w przypadku wymiany ekranu z panelem dotykowym. W najnowszych smartfonach producenci raczej nie przewidują napraw cząstkowych w postaci oddzielania ekranu od digitizera. Przy każdej naprawie wymieniany jest cały moduł, co jest szybszym i oczywiście najlepszym rozwiązaniem dla producenta.

Wymiana wyświetlacza w telefonie Huawei P40 Dual Sim

Obok tańszych wersji smartfonów z rodziny P40 mamy też droższe modele. Jedną z nich jest oczywiście model P40 Dual Sim z wersją 8 GB pamięci RAM. Według strony Huawei (dokładnie sklepu) obecna cena wynosi 2999 zł. Wraz z taką ceną sprzętu rosną również koszty naprawy odpłatnej w serwisie producenta. Najdroższymi elementami są oczywiście: płyta główna oraz wyświetlacz. Przy takich cenach z pewnością wielu klientów nie zdecyduje się na przeróżne naprawy swojego modelu Huawei P40 Dual Sim.

Cennik napraw Huawei P40 Dual Sim / fot.consumer.huawei.com

W przypadku powyższego modelu oprócz wymiany wyświetlacz i płyty głównej sam producent oferuje (z ceną dostępną dla klienta) nam już nieco mniej napraw. Trudno powiedzieć co jest powodem takich działań, jednak przy innych uszkodzeniach dokładnej wyceny dowiemy się bezpośrednio od serwisu Huawei.

Wymiana wyświetlacza w telefonie Huawei P40 Pro Dual Sim

Czas przejść do najdroższego smartfona z systemem HMS. Wersja Pro jest nie tylko droga, ale posiada również i drogie części przy naprawach odpłatnych. Za wymianę wyświetlacza w telefonie Huawei P40 Pro zapłacimy bagatela 1343 zł. Czy jest to mała kwota? Dla większości klientów z pewnością nie, w takiej kwocie można swobodnie kupić całkiem przyzwoitego średniaka. Zwróćmy jednak uwagę, że model P40 Pro Dual Sim to wersja premium, która po przecenie kosztuje bagatela 4299 zł. Są to naprawdę duże pieniądze i często wielu klientów długo zbiera, aby kupić takie urządzenie (nie mówmy tutaj o systemach ratalnych).

Cennik napraw Huawei P40 Pro Dual Sim / fot.consumer.huawei.com

Nasza redakcja przypuszcza, że przy takich smartfonach (jeśli już dojdzie do zakupu) mało kto zdecyduje się na jakąkolwiek naprawę odpłatną. Właśnie dlatego wielu klientów musi uważać, aby nie upuścić swojego smartfona, ponieważ wymiana wyświetlacza w telefonie Huawei P40 Pro Dual Sim do najtańszych nie należy i dla każdego klienta korzystanie z wersji Pro może zakończyć się z chwilą jego upuszczenia na ziemię (rozlania się ekranu). Tego typu cenniki to bardzo fajne rozwiązanie, ponieważ dzięki nim dowiadujemy się ile dokładnie możemy zapłacić za naprawę (i nie musi to być tylko wymiana ekranu) jeszcze przed oddaniem telefonu do serwisu producenta.

Źródło: Huawei