Wymiana wyświetlacza LG Velvet

Producenci elektroniki mobilnej ciągle wypuszczają nowości, które niestety nie należą do najtańszych. Wszystko dlatego, że jest to zaawansowana elektronika wymagająca droższych materiałów. Wraz z każdym urządzeniem (stosunkowo dość kruchym) niestety mogą się nam przydarzyć uszkodzenia mechaniczne, których nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Co najgorsze wymiana uszkodzonych elementów może (ale nie musi) kosztować krocie.

 

Nikt nie lubi naprawiać odpłatnie telefonów. Takie działania zawsze wiążą się z kosztami, których nikt z nas po prostu nie chce. W szczególności, kiedy mówimy o kosztach rzędu około 1000 zł, co w przypadku flagowców jest dość częstym przykładem. Dziś chcielibyśmy skupić się na urządzeniu z rodziny LG, które również potwierdza regułę i zasadę, że wymiana ekranu w telefonach flagowych nie należy do najtańszych. Mowa konkretnie o smartfonie LG Velvet, którego koszt naprawy odpłatnej przy uszkodzeniu mechanicznym wyświetlacza są naprawdę spore i przerażające.

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie LG Velvet?

Odpowiedź na powyższe pytanie również nie napawa optymizmem. Uszkodzenie ekranu w modelu Velvet będzie dla nas kosztowne, a dla niektórych być może nawet nieopłacalne. Według serwisu producenta, firmy SBE wymiana wyświetlacza w telefonie LG Velvet wynosi około 1150 zł. W tej cenie znajdziemy nie tylko koszt części, ale również koszt usługi i transportu do serwisu producenta. Przykład powyższego modelu znowu potwierdza założenie, że posiadając flagowca praktycznie każdej firmy (pomijamy tutaj Foldy, Wing-a oraz inne „transformery”) koszty wymiany ekranu będą oscylować w granicach około 1000 zł. Cena zależeć będzie nie tylko od wersji modelu, ale również od punktu wykonującego usługę.

Wymiana wyświetlacza LG Velvet
Uszkodzony mechanicznie ekran LG Velvet

W tym miejscu musimy zauważyć, że konstrukcja urządzenia może mieć wpływ na cenę naprawy odpłatnej. Ekran do modelu LG Velvet posiada zagięcia, co przypomina nam niektóre konkurencyjne flagowce. Tam, gdzie jedni decydują się na użycie takich rozwiązań, inni postanawiają z nich zrezygnować. Mówimy oczywiście o modelach z rodziny Galaxy S21, gdzie wymiana ekranu (w zależności od wersji) potrafi kosztować poniżej 1000 zł. Zgięte ekrany to dość istotny szczegół, w szczególności na etapie produkcji, która musi swoje kosztować. Nie ma się co łudzić, produkcja prostych wyświetlaczy, be zagięć jest tańsza. To wszystko finalnie przekłada się na całościowy rozrachunek, który potem jako konsumenci widzimy na kosztorysach od serwisu producenta.

Czy wymiana wyświetlacza w telefonie LG Velvet może być tańsza?

Cena to wyznacznik wielu sfer naszego życia. Nie da się ukryć, że zawsze szukamy tańszych produktów, nie chcąc przepłacać za dokładnie ten sam produkt. Skoro w jednym sklepie paczka chipsów Lays może kosztować np. 6 zł, a w drugim ta sama paczka prawie 8 zł to znaczy, że warto szukać, możemy ten sam produkt znaleźć o kilka złotych taniej. Jest to zawsze jakaś oszczędność. Bardzo podobny schemat obowiązuje na rynku napraw pogwarancyjnych telefonów. Ceny zależą tylko i wyłącznie od chęci zarobku innych przedsiębiorców prowadzących serwisy telefonów komórkowych.

Wymiana wyświetlacza LG Velvet
Uszkodzony mechanicznie ekran LG Velvet

Wymiana wyświetlacza w telefonie LG Velvet w kwocie około 1150 zł nie jest jedyną ofertą na rynku. Inne serwisy telefonów komórkowych mogą, a nawet chcą konkurować z serwisem producenta. Czy jest to możliwe? Tak, ale nie we wszystkich przypadkach. Kluczem jest zejście z marży, niedoliczanie kosztów usługi oraz zmniejszenie kwoty za kuriera. Nasze doświadczenie pokazuje nam, że takie oferty są możliwe, wystarczy chcieć i dokładnie wszystko policzyć, a okazuje się, że cena wymiany ekranu w telefonie LG Velvet może kosztować 1000 zł bez kosztów kurierski, które zazwyczaj oscylują w granicach około 9-15 zł (w zależności od firmy przewozowe). Zdarza się, że niekiedy koszty kurierskiej są już wliczone w końcową kwotę, co znacznie ułatwia sprawę wielu klientom. Różnica około 153 zł jest całkiem spora, a w tej kwocie dodatkowo moglibyśmy kupić jeszcze szkło hartowane i pokrowiec zabezpieczając na przyszłość naszego smartfona LG Velvet. Pamiętajmy, że ofert z naprawą z czasem będzie przybywać, to kwestia popularności urządzenia, które do najtańszych nie należy.