Jeszcze na dobre nie zagościł w polskich kieszeniach, a już poznaliśmy pierwsze ceny napraw tego smartfona. Wszystko przez pandemię koronawirusa, która ograniczyła huczne premiery wielu urządzeń. W taki oto (dość cichy) sposób na rynku już od niespełna 1,5 miesiąca dostępny jest nowy telefon Samsung Galaxy A42 5G, który nie tylko gotowy jest do sprzedaży, ale również posiada wsparcie serwisów gwarancyjnych (zajmujących się też naprawami pogwarancyjnymi). Wraz z tym wsparciem mogą pojawić się pierwsze pytania o ceny napraw serwisowych.

 

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A42 5G?

Odpowiedzi na takie pytania nigdy nie były zadowalające. Naprawy pękniętych ekranów wiążą się tylko i wyłącznie z ich wymianą oraz wysokimi kosztami, w szczególności w przypadku serwisów gwarancyjnych. Najczęściej (nie zawsze – zależy od modelu) są to naprawy, które kompletnie nie są opłacalne. Wiedzą o tym klienci, którzy mieli już okazję korzystać ze wsparcia Autoryzowanego Serwisu Samsunga. Tym razem również nie będzie wielkiego zaskoczenia w cenie. Wymiana ekranu w telefonie Samsung Galaxy A42 5G kosztuje 349 zł, co w przypadku dodatkowych kosztów np. robocizny lub kuriera może finalnie kosztować około 400 zł. Cena wydawać się może nie duża, ale tak naprawdę zupełnie inaczej patrzymy na nią, kiedy nasz telefon ma już swoje lata. To właśnie wtedy zastanawiamy się nad opłacalnością naprawy względem kupna drugiego urządzenia.

 

Musimy bowiem pamiętać, że model Galaxy A42 5G obecnie na rynku kosztuje około 1500 zł, a ceny produktów dość szybko spadają. Z drugiej strony nikt z nas nie lubi dokładać do urządzenia, które nie tylko się starzeje, ale również powoli traci gwarancje (przypomnijmy, że okres wsparcia serwisowego od producenta wynosi 2 lata). Są to dość istotne czynniki, przed którymi większość z nas staje w momencie uszkodzenia swojego urządzenia, a o to w dobie XXI wieku naprawdę nie trudno.

Wymiana ekranu w telefonie Samsung Galaxy A42 5G, a może jednak samej szybki?

Nie każdy serwis telefonów ma możliwość wymiany szybki w telefonie. Tego typu usługi oferowane są tylko i wyłącznie w pogwarancyjnych serwisach telefonów Samsung. Jest to dość cenna informacja, ponieważ nie zawsze uszkadzamy wyświetlacz. Właśnie wtedy pojawia się możliwość wymiany szybki. Proces refabrykacji jest tańszym rozwiązaniem, z którego wielu klientów często chętnie korzysta. Przy kosztach wymiany ekranu w telefonie Samsung Galaxy A42 5G, koszt wymiany szybki będzie mniej więcej o połowę mniejszy.

Wymiana wyświetlacza Samsung Galaxy A42 5G
Pęknięty wyświetlacz w telefonie Samsung Galaxy A50

Musimy pamiętać, że aby skorzystać z wymiany szybki w telefonie Samsung Galaxy A42 5G serwisy telefonów wymagają od nas w pełni sprawnego ekranu. Nie może on posiadać żadnych śladów uszkodzeń mechanicznych. Mówimy tutaj o pęknięciach lub „stopniowym” wylewaniu się wyświetlacza. Niektóre uszkodzenia nie tak łatwo dostrzec gołym okiem. Widzimy je dopiero w sytuacji, kiedy oglądamy ekran pod kątem lub blisko ramek. Wystarczy, że struktura ekranu jest delikatnie naruszona i już wymiana szybki Samsung Galaxy A42 5G nie będzie mogła zostać przeprowadzona. Właśnie tak bardzo ważne jest, aby przed oddaniem smartfona do naprawy sprawdzić, na jaką usługę kwalifikuje się nasze urządzenie.

Źródło: 4cv.pl