Smartfony pojawiające się na rynku dość szybko trafiają do serwisów. Powodów takich awarii jest wiele. Część uszkodzeń wynika z wad fabrycznych, zaś druga część to uszkodzenia mechaniczne wynikające z winy użytkownika. Przy takich awariach najczęściej pojawiające się pytanie brzmi o koszty napraw odpłatnych. Najpopularniejszą z nich jest wymiana wyświetlacza. 

 

Jako główny przykład dzisiejszego artykułu bierzemy pod uwagę model Galaxy A72, dla którego ceny często możemy znaleźć w sieci po wpisaniu odpowiedniego modeli. Dziś postanowiliśmy przedstawić cenę napraw według serwisów producenta.

Koszt wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A72 według producenta

Zanim zaczniemy podawać dokładne ceny, powinniśmy pamiętać, że każda kwota będzie się różnić. Nie jest ona stała, ponieważ rynkowe ceny stale ulegają zmianie. Wynikiem takich działań są spadki ceny części lub różne konkurencyjne stawki. Według jednego z największych serwisów producenta Samsung wymiana wyświetlacza w modelu Galaxy A72 wynosi około 471,14 zł. W tej kwocie otrzymujemy wymianę całego modułu wyświetlacza. W serwisie producenta niektóre części mogą być ze sobą połączone. Na rynkowych oryginalnych ekranach do modeli powyższego modelu zamontowana jest również bateria. Warto pamiętać, że serwis producenta na pytanie ile kosztuje wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy A72 odpowie nam kosztem wymiany całego modułu wraz z wyświetlaczem.

Naprawa telefonów

Musimy jednak pamiętać, że powyższa kwota nie jest końcową ceną, ponieważ serwis producenta może doliczyć sobie do końcowego rozrachunku koszty usługi i transportu. W takim przypadku cena wzrośnie i możemy się spodziewać kosztów około 600 zł. Nikt nie mówił, że naprawy telefonów będą tanie. Koszty napraw odpłatnych na rynku mogą być bardzo podobne lub delikatnie się różnić.

Wymiana baterii w telefonie Samsung Galaxy A72 według producenta

Dość rzadko spotykamy się z uszkodzeniem mechanicznym samej baterii. Jest ona zabudowana i w pierwszej kolejności przy upadku. A ziemię uszkadzają się inne elementy np. wyświetlacz, pokrywa baterii, ramka. Bateria najczęściej pada po długim okresie użytkowania np. 3-4 lata tracąc przy tym swoje właściwości. Niestety w takich przypadkach najczęściej musimy skorzystać już z odpłatnej wymiany, ponieważ po 3-4 latach nasz telefon jest już po okresie gwarancji.

Zastanawiacie się ile dokładnie kosztuje wymiana baterii w telefonie Samsung Galaxy A72? Gwarancyjny serwis telefonów Samsung odpowiada. Koszt wymiany wyniesie nas około 250-300 zł, ponieważ do kwoty 182 zł serwis doliczy koszty usługi oraz transportu. Niestety wtedy cena wzrośnie, z czym musimy się liczyć. Mimo wszystko powinniśmy wybrać, co dla nas jest najlepsze. Naprawa po okresie gwarancji w pogwarancyjnym punkcie napraw, czy naprawa w serwisie telefonów producenta.

Źródło: CTDI