Samsung Galaxy Fold / fot.prasowe

Samsung Galaxy Fold to nowoczesny transformers w stajni Samsunga. Urządzenie po długich przejściach i „kilku premierach” wreszcie zagościło na polskim rynku. Kupując tak drogie urządzenie, musimy dbać aż o dwa wyświetlacze, których uszkodzenie może doprowadzić do sporej luki w naszym portfelu. Łączna kwota za wymianę dwóch LCD w telefonie Samsung Galaxy Fold może wynieść ponad 3 tysiące.

 

Uszkodzenia mechaniczne smartfonów do najprzyjemniejszych nie należą. To właśnie wtedy pojawia się proste pytanie. Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w moim smartfonie? W przypadku Samsunga Galaxy Fold odpowiedź na to pytanie będzie podwójna z racji dwóch ekranów.

Samsung Galaxy Fold / fot.prasowe

Zanim dokładnie sprawdzimy, ile będzie kosztować wymiana każdego z wyświetlaczy, przypomnijmy cenę detaliczną Samsunga Galaxy Fold. Producent wycenił urządzenie na 9000 zł, co w oczach nie jednego Polaka robi wrażenie. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ mówimy tutaj o produkcie premium, który pełni aż dwie funkcje.

 

Wymiana zewnętrznego wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Fold

Pisząc wewnętrzny mamy na myśli główny ekran do codziennej pracy. W tym przypadku mowa dokładnie o 4,6 – calowym wyświetlaczu Super AMOLED z przekątną 1680×720 pikseli. Na całe szczęście w tym przypadku wymiana nie będzie tak droga, jak myślimy. Producent poprzez strony swoich serwisów wskazuje, że odpłatna wymiana zewnętrznego wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Fold będzie wynosić 569 zł brutto wraz z usługą. Nie mówimy tutaj oczywiście o serwisach centralnych, a jedynie punktach „szybkiej obsługi” naziemnej.

Samsung Galaxy Fold / fot.prasowe

Patrząc na łączną cenę urządzenia, czyli 9000 zł możemy powiedzieć, że wymiana takiego LCD jest bardzo opłacalna, tym bardziej że szkoda tracić cały okres nowo rozpoczętej gwarancji urządzenia. Na tym moglibyśmy zakończyć tekst, gdyby nie fakt, że urządzenie możemy rozłożyć, otrzymując ponad 7 – calowy tablet.

 

Wymiana wewnętrznego wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Fold

Czas przejść do wisienki na torcie. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Fold posiada również drugi ekran, który możemy osiągnąć poprzez rozłożenie smartfona do trybu tableta. Naszym oczom ukaże się wtedy elastyczny ekran Dynamic AMOLED z przekątną 7,3 – cala w rozdzielczość 2152×1536 pikseli. O właściwościach tego LCD możecie przeczytać przeróżne teksty. Wielu dziennikarzy miało okazje testować urządzenie „niechcący” je uszkadzając. To właśnie wtedy producent podjął decyzje, aby sprawdzić ponownie problemy z wyświetlaczem telefonu Samsung Galaxy Fold. Właśnie wtedy świeżo pokazany sprzęt ponownie zyskał nową świeżość, wracając na rynek. Nie musieliśmy długo czekać, aż telefon trafił do słynnego Youtubera – JerryRigEverything.

O wytrzymałości smartfona nie ma co rozprawiać. Każdy użytkownik mobilnych urządzeń z pewnością poznał ich odporność na wstrząsy oraz ewentualne zderzenia z twardym podłożem. Zwróćmy uwagę, że elastyczny wyświetlacz w telefonie Samsung Galaxy Fold wydaje się bardzo delikatny. Przykładem tego może być odkształcenie przez Jerrego zwykłej litery „Z” paznokciem z racji elastyczności wyświetlacza. Pokazuje nam to, że jakiekolwiek drobne uszkodzenia mogą narazić nas na koszty, które do najmniejszych nie należą. Według Autoryzowanego Serwisu odpłatna wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Fold kosztuje 2459 zł brutto. Niestety, ale cena nie jest przypadkowa. Wewnętrzny LCD to zaawansowana technologia, która umożliwia konsumentom zginanie obrazu oglądanego bezpośrednio na całej powierzchni urządzenia.

 

Źródło: Samsung