Samsung Galaxy Note 10 / fot.samsung.com

Naprawy odpłatne telefonów komórkowych w serwisach producenta są rzadkością. Wyznacznikiem jest nie tylko cena, ale również i opłacalność. Po dzisiejszym dniu do nieopłacalnych napraw zaliczać się będzie odpłatna wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Note 10, którego cenę poznaliśmy na stronie jednego z Autoryzowanych Serwisów firmy Samsung.

 

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Note 10?

Nie musieliśmy długo czekać na taką informację. W dniu rozpoczęcia się „oficjalnej” sprzedaży smartfonów Galaxy Note Autoryzowane Serwisy Samsung poinformowały również klientów o dokładnych cenach napraw odpłatnych. Z informacji serwisu Samsung Premium Service Plaza dowiadujemy się, że odpłatna wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Note 10 kosztuje 1059 zł. Nie da się ukryć, że kwota od razu wzbudza strach przed pękniętym ekranem biznesowego flagowca.

Cennik wymiany wyświetlaczy w telefonach Samsung / fot.samsung.com

Cena być może przeraża, ale warto w tym miejscu przypomnieć sobie ile kosztowała odpłatna wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S7 Edge. Przy tym starszym flagowcu z rodziny S cena sięgała bagatela około 1400 zł brutto. Większość koncernów produkujących smartfony zdążyła przyzwyczaić rynek, że naprawy odpłatne we flagowych modelach do najtańszych nie należą.

Samsung Galaxy S7 Edge / fot.knowyourmobile.com

W tym miejscu warto przypomnieć, że wymiana ekranu w telefonie Samsung Galaxy Note 10 będzie również wymianą ramki połączonej z LCD. Jest to procedura znana nie tylko firmie Samsung. Stosuje ją coraz więcej producentów, którzy dzięki takiemu rozwiązaniu skracają proces obsługi serwisowej, zyskując dodatkowe zadowolenie klientów.

Ile kosztuje wymiana pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy Note 10?

Serwis Samsung Plaza oprócz ceny wyświetlacza modelu Galaxy Note 10 zdradza nam również koszt wymiany pokrywy baterii. W tym przypadku na szczęście nie musimy łapać się za portfele. Koszt odpłatnej wymiany pokrywy baterii wyniesie nas 209 zł.

fot.iFixit / Podważanie tylnej pokrywy w telefonie Samsung Galaxy Note 8

Nasza redakcja uważa, że taka cena za pokrywę baterii nie jest zbyt wygórowana i, prawdę mówiąc, jest to bardzo opłacalny zabieg w przypadku chęci naprawy odpłatnej. Przy kwocie około 209 zł nie warto oddawać urządzenia do nieautoryzowanego serwisu, gdyż koszty mogą być bardzo podobne, jeśli nie te same. A nieautoryzowana obsługa nie ma sensu w przypadku, kiedy zależy nam na dalszej gwarancji producenta. Jednak wybór zawsze będzie należał tylko do Was, także sami zdecydujcie czy 1059 zł za odpłatną wymianę ekranu w telefonie Samsung Galaxy Note 10 to dużo? Dajcie znać w komentarza co o tym myślicie.