Uszkadzając mechanicznie wyświetlacz zawsze musimy liczyć się ze sporymi kosztami naprawy telefonu. Ekran, ramka oraz pokrywa baterii w smartfonie są trochę jak karoseria auta. Wszystkie te elementy zawsze wystawione są na czynniki zewnętrzne, co dodatkowo naraża nasze urządzenie na zniszczenia. Dziś postaramy się sprawdzić ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Note 9 SM-N960F w serwisie producenta. Z pewnością nie mało, jak to mówią. Coś, kosztem czegoś.

 

Zacznijmy od tego, że model Galaxy Note 9 to najwyższy biznesowy model producenta. Oznacza to, że tanio nie będzie na co wskazują ceny serwisowe firmy Samsung Premium Service Plaza mieszczącego się między innymi w Warszawie, Poznaniu czy też Katowicach. Cennik znajdujący się na firmowej stronie serwisu wskazuję, że wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Note 9 + robocizna kosztuje 999 zł. Czy to dużo? Niewątpliwie tak, jednak w tym momencie warto spojrzeć na cenę samego urządzenia. Tuż po premierze urządzenia smartfon kosztował trochę ponad 4 tysiące (dziś telefon możemy kupić już mniej więcej za około 2800 zł). Nie da się ukryć, że mówimy tutaj o produkcie premium, dlatego też producent oferuje taką, a nie inną cenę.

Orientacyjna cena wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Note 9

Warto zwrócić uwagę, że ceny wymiany wyświetlacza w serwisach Samsunga nie są stałe. Dla odmiany jeden z serwisów centralnych (firma CTDI) oferuje wymianę modułu wyświetlacza do telefonu Samsung Galaxy Note 9 za 1048 zł brutto. Serwis nie podaje czy jest to kwota z robocizną, jednak według naszych informacji wszystko wskazuje na to, że nie. Dla odmiany firma CCS, jako kolejny punkt centralny napraw urządzeń Samsung podaje kwotę 1097 zł brutto. Tutaj również nie mamy podanych kosztów robocizny, dlatego musimy liczyć się ze znacznie większą ceną.

 

Plusy i minusy napraw w serwisie Samsung

Nie da się ukryć, że uszkodzony mechanicznie wyświetlacz to definitywna utrata gwarancji. Wykonując jednak naprawę w serwisie producenta anulowana wcześniej gwarancja zostanie nam przywrócona do momentu, w której ją utraciliśmy. Takie działanie to ogromny plus, gdyż nigdy nie wiemy, czy telefon będzie nam jeszcze sprawiał problemy.

Podnoszenie pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy Note 8

Ogromnym minusem jest cena urządzenia. Branża serwisowa jest naprawdę duża, co równocześnie daje nam wiele możliwości. Zamiast naprawy w serwisie producenta wymianę wyświetlacza możemy zrealizować bezpośrednio w nieautoryzowanych punktach serwisowych, których ceny mogą, ale nie muszą być niższe. Nieautoryzowane punkty bardzo dokładnie śledzą rynek starając się obniżyć cenę takiej naprawy. Jednym z takich działań jest wymiana szybki, bez konieczności wymiany całego modułu wyświetlacza. Właśnie dlatego każdy użytkownik powinien indywidualnie i sam ocenić jakie działanie jest dla niego najlepszy i oczywiście najtańszym rozwiązaniem. Mieć gwarancję, a jej nie mieć czy jednak wymienić tylko samą szybkę ze względu na koszty, to kwestie mogące przekonać znaczną część użytkowników modelu Samsung Galaxy Note 9.