Sony Xperia 1 / fot.naprawatelefonu.eu

Uszkodzenia mechaniczne smartfonów do najprzyjemniejszych sytuacji nie należą. Trzeba przyznać, że niestety się zdarzają na co często nie mamy nawet wpływu. To właśnie wtedy pojawia się proste pytanie. Ile kosztuje wymiana szybki w moim smartfonie? Patrząc na przykładzie chociażby Samsunga Galaxy Note 10+ możemy mieć nadzieję, że cena w naszym urządzeniu będzie bardziej przystępna. Niestety, jak pokazuje rynek jest inaczej. Nasza redakcja postanowiła dziś sprawdzić ile będzie kosztować wymiana wyświetlacza w telefonie Sony Xperia 1?

 

W niektórych przypadkach możliwe są naprawy np. poprzez wymianę szybki. Tego typu naprawy są jednak uzależnione od rodzaju uszkodzenia smartfona, w szczególności samego wyświetlacza. Patrząc na telefon Sony Xperia 1 jego konstrukcja wydaje się dość niewygodna, co może skutkować dość częstym kontaktem z podłogą oraz pęknięciem nie tylko szybki, ale również i LCD. Przyjemność odpłatnej wymiany ekranu w takim przypadku do najtańszych nie należy. Koszt wymiany ekranu w telefonie Sony Xperia 1 wynosi około 930 zł brutto. Niestety to nie koniec, jak przystało na autoryzowany serwis producenta (przypomnijmy jest nic CTDI, dawny Regenersis) do naprawy mogą zostać doliczone koszty usługi, która według strony serwisu wynosi 70 zł brutto. Już na tym etapie widać, że odpłatna wymiana LCD w telefonie Sony Xperia 1 sięga kwoty 1000 zł.

Sony Xperia 1 / fot.naprawatelefonu.eu

Musimy pamiętać, że podawane przez serwisy lub też przez samego producenta cenniki napraw odpłatnych są tylko orientacyjnym kosztem naprawy. Dokładny kosztorys uszkodzonego mechaniczne smartfona serwis producenta wystawi dopiero po obejrzeniu telefonu bezpośrednio przez technika. W sytuacji występowania innych uszkodzeń (np. części wspólnych z LCD) kwota kosztorysu po prostu wzrośnie.

Odpłatna wymiana ekranu w telefonie Sony Xperia 1 przywraca gwarancje producenta

Po uszkodzeniu każdego smartfona warto zastanowić się nad wyborem serwisu. W sytuacji skorzystania z nieautoryzowanej firmy serwisowej nasze urządzenie nie otrzyma gwarancji producenta, można powiedzieć, że będzie ona po prostu anulowana. Niestety, ale Autoryzowane Centrum Serwisowe dość szybko zorientuje się, że nasz telefon miał nieautoryzowaną naprawę. Spytacie jak? Każde otwieranie telefonu zostawia liczne ślady, które doświadczony technik od razu zauważyć. W przypadku naprawy telefonu w serwisie bez autoryzacji możemy liczyć na gwarancje tej firmy, jednak może ona trwać od 3 miesięcy do roku.

Odpłatna naprawa w serwisie producent oferuje nam (mimo ceny) doświadczenie, oryginalne moduły oraz oczywiście gwarancje biegnącą od chwili uszkodzenie mechanicznego do końca zobowiązania producenta w karcie gwarancyjnej. Właśnie dlatego płacąc za naprawę u producenta nasz telefon na etapie późniejszych reklamacji może zostać nawet wymieniony. W przypadku tańszej naprawy bez gwarancji producenta (np. wymiana samej szybki) nie otrzymamy takich możliwości. Co myślicie o takich cenach przy naprawach odpłatnych?