Xiaomi Mi 9 / fot.mi-home.pl

Producenci elektroniki mobilnej ciągle wypuszczają nowości, które niestety nie należą do najtańszych. Wszystko dlatego, że jest to zaawansowana elektronika wymagająca droższych materiałów. Wraz z każdym urządzeniem (stosunkowo dość kruchym) niestety mogą się nam przydarzyć uszkodzenia mechaniczne, których nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

 

Czy wymiana wyświetlacza w telefonie Xiaomi Mi 9 jest opłacalna?

Porównanie ceny naprawy urządzenia powinniśmy zacząć od sprawdzenia aktualnych cen zakupu sprzętu. Rynek sprzedażowy w tej kwestii jest bardzo rozbity. Urządzenie ciężko dostać już w dużych dyskontach elektroniki, dlatego ceny możemy porównać na podstawie nieco mniejszych sklepów działających głównie w obszarze internetu. Jak się okazuje Xiaomi Mi 9 możemy jeszcze kupić (po prawie roku od premiery w Polsce) za około 1200 – 1800 zł między innymi na stronie mi-home.pl. Nie będziemy dyskutować, czy to dobra cena, naszym zadaniem jest sprawdzenie, czy obecna cena urządzenia względem wymiany wyświetlacza w serwisie producenta jest jeszcze opłacalna. Wszystko wskazuje na to, że tak. Według kalkulatora serwisu CCS koszt wymiany ekranu w telefonie Xiaomi Mi 9 wynosi 520 zł brutto. Do tej ceny będziemy musieli doliczyć jeszcze koszty usługi, która w przypadku serwisu CCS może nas wynieść 66 zł. Nie wykluczone, że zostaną nam również doliczone koszty wysyłki. W takim przypadku możemy spodziewać się ostatecznego rozrachunku w kwocie 622 zł (przy założeniu, że korzystamy tylko z transportu CCS). Po przełożeniu to na cenę 1800 zł widać, że telefon warto jeszcze naprawiać.

Koszt wymiany wyświetlacza Xiaomi Mi 9

Jeśli chodzi o niższe ceny, to już kwestia indywidualna. Pamiętajmy jednak, że niektóre sklepy mogą nie dysponować oficjalną dystrybucją, co może nam utrudnić obsługę w serwisie producenta. O sposobie identyfikacji dystrybucji pisaliśmy dla Was na łamach naszego portalu. Warto korzystać z takich stron, w szczególności, kiedy kupujemy sprzęt w mniejszych sklepach.

Odpłatna wymiana wyświetlacza w telefonie Xiaomi Mi 9 w serwisach pogwarancyjnych

Oprócz CCS-u na rynku mamy sporo serwisów, które również zajmują się naprawami urządzeń mobilnych. Oczywiście w takich serwisach nie otrzymamy gwarancji producenta, ale możemy uzyskać nieco mniejsze koszty wymiany ekranu. Wystarczy wymiana szybki w telefonie Xiaomi Mi 9, która będzie możliwa tylko przy sprawnym wyświetlaczu. Dlaczego napisaliśmy słowo „nieco”? Często są to nieduże różnice, ale mimo wszystko to zawsze jakaś obniżka. Musimy pamiętać, że takie serwisy nie oferują też długiej gwarancji. Najczęściej jest to okres od 3 miesięcy do roku. Na szczęście, zawsze możemy skorzystać z rękojmi, która zakup usługi w serwisie pogwarancyjnym stawia w zupełnie innym świetle.

Właśnie dlatego każdy klient, który posiada urządzenie Xiaomi Mi 9 musi sam podjąć decyzje i zastanowić się, czy wymiana wyświetlacza w danym momencie jest opłacalna? Na chwilę obecną według naszej redakcji opłaca się wykonać taką naprawę. Smartfony dziś to nasze mobilne komputery, w których znajdziemy w zasadzie wszystkie nasze dane. Uszkodzenie wyświetlacza niestety nie zawsze idzie w parze z kopią danych, dlatego często do samej naprawy zmusza nas chęć odzyskania ważnych informacji, którego mogą nas kosztować każde pieniądze. Dzięki temu przy okazji będziemy posiadać również sprawny telefon. Zwróćmy również uwagę na sam Xiaomi Mi 9. Jego specyfikacja oraz możliwości mogą nam posłużyć jeszcze kilka lat, co dodatkowo zachęca do naprawy całkiem przyzwoitego urządzenia.