Czas to pieniądz, chociaż zdarzają się sytuacje, w których to powiedzenie się kompletnie nie sprawdza. Dokonując skomplikowanych napraw telefonów pośpiech nie jest wskazany. Są jednak tacy, co dokładnie mierzą ile czasu zajmie stosowna obsługa serwisowa.

Odpowiedzi na to pytanie są dwie. Wszystko zależy kto i gdzie naprawia urządzenie. Wymiana szybki w pogwarancyjnym serwisie z pewnością będzie prostsza. Technicy zajmujący się naprawami telefonów doświadczają takich działań na co dzień. Ich doświadczenie oraz sprzęt daje im przewagę. Oznacza to, że wymiana szybki iPhone 12 w serwisie powinna zająć około godziny. Taka sytuacja miałaby miejsce, gdyby serwis miał umówioną wizytę. Niestety przy natłoku pracy osiągnięcia takich czasów bywają trudne, nie są jednak niemożliwe.

Naprawy telefonu można również wykonać samodzielnie. W tym przypadku, jeśli nie mamy żadnej wiedzy, czas wymiany szybki w telefonie iPhone z pewnością będzie dłuższy. Naprawa telefonu na podstawie turtoriali oraz przy zastosowaniu dostępnych narzędzi może być trudniejsza. Przewidywany czas realizacji w takim przypadku to około 2 godzin. Musimy jednak pamiętać, że z żadną naprawą nie powinniśmy się spieszyć. Kto działa pochopnie popełnia błędy. Przy wymianie szybki takie błędy mogą być bardzo kosztowne.

Pogwarancyjny serwis obiecuje naprawę do godziny, bo może!

Bardzo często przeglądając oferty punktów GSM w Internecie możemy trafić na hasła „Naprawa w godzinę”. Takie hasła działają bardzo marketingowo, ponieważ ludzie lubią na dłuższy czas rozstać się ze swoim urządzeniem. Serwis mając umówioną wcześniej wizytę może spokojnie przeprowadzić wymianę szybki, wymianę baterii, a nawet czyszczenie telefonów w takim czasie. Przy samodzielnych naprawach może być różnie. Oprócz dłuższego czasu możemy wpakować się w znacznie większe koszta.