Nie tylko ekrany i szybki wymagają wymiany. Starzejące się smartfony po pewnym czasie będą „domagać się” od nas nowego zasilania. Nie da się ukryć, że wymiana baterii to codzienność wielu serwisów, które zajmują się naprawami telefonów. Przeglądając cenniki napraw odpłatnych można się pogubić w kwestiach różnorodności kwot, które dotyczą każdego urządzenia. Zupełnie inaczej wygląda cennik wymiany baterii w Apple.

 

Amerykański producent elektroniki użytkowej postawił na swego rodzaju minimalizm. Według cenników dostępnych na stronie Apple dowiadujemy się, że wymiana baterii dla większości modeli to tylko dwie kwoty. Musimy tutaj jednak zauważyć, że ceny dostępne bezpośrednio u producenta mogą różnić się od tych w Autoryzowany Serwisach Apple. Nie powinny to być duże różnice, ale mimo wszystko warto o tym pamięta.

Wymiana baterii w telefonie iPhone 13 kosztuje tyle samo co w poprzednich modelach

Producent podzielił swoje całe portfolio telefonów na dwie grupy. Do każdej grupy została przypisana inna cena, która daje nam pewnego rodzaju obraz ile powinna kosztować taka usługa. Oczywiście nie jest to jednoznaczne z faktem, że niektóre cenniki dostępne w serwisach producentów mogą oferować „promocyjne” oferty znacznie bardziej kusząc swoich klientów. Zarówno producent, jak i serwisy gwarancyjne korzystają tylko i wyłącznie z oryginalnych podzespołów, które bardzo ciężko zdobyć na rynku. Czasami można nawet powiedzieć, że jest to wręcz niemożliwe. Wróćmy jednak o wspomnianych wyżej grup telefonów. W pierwszej widzimy urządzenia od modelu iPhone X do obecnego iPhone’a 13, gdzie wymiana baterii kosztuje 329 zł. Kwota z pewnością nie jest mała, ale nikt nie mówił, że będzie tanio.

Wymiana baterii iPhone / fot.support.apple.com

Przechodząc do drugiej grupy widzimy, że wymiana baterii iPhone SE (2 generacji) do modelu iPhone 8 kosztować nas będzie 229 zł. W tej grupie mogą pojawić się również inne modele „spełniające kryteria” naprawy. Możemy tutaj przypuszczać, że chodzi głównie o modele znacznie starsze, gdzie taka wymiana baterii jest jeszcze możliwa z racji dostępności części. Powyższe ceny nie oznaczają, że musimy korzystać z punktów gwarancyjnych. Zanim jednak podejmiecie się jakiejkolwiek naprawy skonsultujcie, policzcie i podejmijcie właściwą odnośnie „ratowania” starszego smartfona.