Nowoczesne telefony zmieniły się nie do poznania. W prawie większości smartfonów na rynku mamy niewymienny akumulator, a karta sim schowana jest w ramce urządzenia. Jak często zdarza się Wam korzystać z kluczyka do szufladki karty sim?

 

Bardzo często w naszych poradnikach piszemy, że do niemalże każdej naprawy będziemy potrzebować spinacza biurowego lub po prostu kluczyka od zestawu. Zdajemy sobie sprawę, że na co dzień nie potrzebujemy tego malutkiego „narzędzia” jednak co by było, gdybyście mogli nosić taki drucik np. przy kluczach? Z pewnością byłoby to ułatwienie, bo małe elementy szybko się gubią, a szukanie co chwilę pudełka z zestawem może być uciążliwe.

Oczywiście taki kluczyk możemy nosić w różnych miejscach np. portfelu. Nie znamy dnia ani godziny jak będziemy chcieli wyciągnąć kartę sim czy kartę pamięci, aby zgrać dane. Naszej redakcji spodobało się rozwiązanie firmy Wiko, która dołącza do każdego zestawu sprzedażowego z niewymienną baterią specjalną gumową przywieszkę wraz z takim kluczykiem. Podczas niejednej naprawy korzystaliśmy z takiego kluczyka. Musimy jednak przyznać, że dzięki dodatkowemu kółeczku możemy przyczepić bryloczek nawet do narzędzi serwisowych. A czym Wy otwieracie szufladki w swoich smartfonach?