Nie wszystkie problemy w smartfonach wynikają z wad fabrycznych. Część z nich to nasze postępowanie niezgodne z instrukcją obsługi urządzenia. Niestety czasem różne problemy wynikają z naszej niewiedzy skomplikowanych smartfonów. Świetnym przykładem takiej sytuacji jest brak podświetlania klawiszy funkcyjnych w telefonach Samsung, które wielu użytkowników traktuje jak wadę. Jak się okazuje, prawda jest zupełnie inna.

 

Podświetlane przyciski funkcyjne to nie tylko wizytówka wielu producentów, ale również ułatwienie w życiu codziennym. Niestety w przypadku niektórych smartfonów Samsunga taki rarytas niesie za sobą pewne problemy, przez które później nasz telefon ląduje w Autoryzowanym Centrum Serwisowym Samsunga. Wspomniane wyżej problemy z podświetlaniem się przycisków funkcyjnych (home, wstecz, wiele okien) najczęściej spowodowane są przez włączanie trybu oszczędzania energii. Nieświadomy klient, który włącza taką opcje nie ma pojęcia, że brak podświetlenia na wspomnianych już przyciskach wynika ze zwykłych oszczędności.

Poza tym, jeśli wejdziemy w ustawienia naszego smartfona, a później w konserwacje urządzenia to będziemy mogli to w łatwy sposób sprawdzić. Oczywiście ta sytuacja nie dotyczy wszystkich telefonów koreańskiej marki. Brak podświetlania klawiszy funkcyjnych występuje w najpopularniejszych modelach, takich jak Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S6 oraz S6 Edge czy kilku modeli z rodziny Galaxy A. Dlatego teraz, zanim będziecie zakładać najgorsze (tracić swój czas, przegrywać dane w celu oddania telefonu do serwisu), sprawdźcie, czy brak podświetlania klawiszy w telefonie Samsung nie jest zwykłą oszczędnością akumulatora.