Nowy, a zarazem stary serwis telefonów Xiaomi powraca do gry. Kilka dni temu na stronie jeden ze znanych firm zajmujących się naprawą elektroniki mobilnej pojawiła się skromna informacja o nowej autoryzacji napraw gwarancyjnych. Z jednej strony jest to małe zaskoczenie, zaś z drugiej niekoniecznie. Powodów tych zmian z pewnością nigdy nie poznamy, jednak możemy wysunąć pewne wnioski, dlaczego Xiaomi ponownie skorzystało z usług serwisu SBE.

 

Nowy serwis telefonów Xiaomi w Piasecznie

Obserwując chińskiego producenta z miesiąca na miesiąc widzimy ciągłe zaskoczenia oraz rynkowe wzrosty. Producent, niegdyś bardzo niedoceniony dziś zajmuje miejsce w czołówce sprzedaży w Polsce. Ogromne wzrosty sprzedaży niosą za sobą również większe potrzeby dla klientów końcowych. Od teraz klienci mogą swobodnie korzystać z dwóch serwisów centralnych, które znają się na rzeczy. Są to firmy od dłuższego czasu zajmujące się usługami serwisowymi na rynku. Nie jest to jedyna wspólna cecha obu punktów serwisowych. Obie firmy znajdują się na tej samej ulicy, ale również i tym samym mieście (Piaseczno).

Chiński producent, powołując dodatkowe wsparcie serwisowe skorzystał z usług doświadczonego gracza, który pierwotnie (z dniem wejścia Xiaomi do Polski) również zajmował się obsługą serwisową. Ciężko powiedzieć czym dokładnie kierował się producent. Z jednej strony możliwe jest zaufanie, zaś z drugiej strony najlepsza oferta współpracy. Od razu uspokajam – serwis SBE obsługuje wszystkie telefony, które oczywiście pochodzą z polskiej dystrybucji. Nowy serwis telefonów Xiaomi obsługuje również wielu sprzedawców zapewniając im wsparcie w zakresie rękojmi oraz obsługi przedsprzedażnej.

Serwis telefonów Xiaomi oferują nam szybką i sprawną wysyłkę

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, firma SBE może swobodnie obsłużyć każdego klienta, każdego sprzedawcę oraz każdą osobę, która wyraża chęć naprawy telefonów w ramach gwarancji lub ramach usługi pogwarancyjnej. Jeśli chcemy skorzystać ze wsparcia serwisu telefonów producenta wystarczy, że skorzystamy ze strony SBE.

fot.sbe-online.pl

Wchodząc bezpośrednio w grafikę „Xiaomi” możemy skorzystać z bezpłatnej (tylko przy naprawach gwarancyjnych, rękojmi, przedsprzedaży) wysyłki telefonów do serwisu Xiaomi. Zgłaszanie telefonów w taki sposób daje firmie SBE to również dodatkowa awizacja urządzeń, które z pewnością przyjadą do naprawy gwarancyjnej.

Serwis telefonów Xiaomi
fot.sbe-online.pl

Zgłaszając urządzenia Xiaomi do serwisu pamiętajmy, aby wypełnić wszystkie pola prawidłowo. Umożliwi to pracownikom firmy SBE szybszą rejestrację telefonu oraz przekazanie go do analizy technika.

Co zmieni otwarcie nowego serwisu telefonów Xiaomi?

Z pewnością bardzo dużo. Od teraz każdy klient będzie mógł sam wybrać, gdzie chce wysłać telefon. Dwa serwisy centralne to również podwójna możliwości weryfikacji urządzeń, które posiadają uszkodzenia powstałe z winy użytkownika. Każdy klient będzie mógł ponownie wysłać telefon do innego punktu napraw, jeśli ten pierwszy zdiagnozował uszkodzenie niepodlegające naprawie gwarancyjnej.

Jest to dość ważne, ponieważ dotychczas tylko serwis CCS jako wyrocznia miał decydujący głos w zakresie napraw telefonów Xiaomi. Od teraz zdanie jednego serwisu może podważyć drugi. Spytacie pewnie, czy takie sytuacje się zdarzają? Oczywiście, że tak. W każdym punkcie serwisowym pracują tylko i wyłącznie ludzie, których opinia może się różnić – w szczególności jeśli o diagnozę sprzętu.

Podnoszenie baterii w telefonie Xiaomi Redmi Note 8 Pro / fot.sosav.com

Co jeszcze daje nam dodatkowe wsparcie serwisowe? Dwa punkty naprawcze mogą odciążać się w ilości napraw oraz zgłoszeń. Nie mówimy tutaj tylko i wyłącznie o pojedynczych zgłoszeniach od klientów końcowych. Marka Xiaomi sprzedawana jest w zasadzie wszędzie, co zwiększa ilość zgłoszeń ze strony sprzedawców, którzy reklamują urządzenia w imieniu klientów na podstawie swoich reklamacji z klientem.

Źródło: SBE