Nałożenie kleju T7000 na ramki korpusu telefonu Huawei P9 lite mini

Naprawy smartfonów przypominają trochę zajęcia z plastyki. Oprócz odcinania starego kleju musimy nałożyć również nowy, który pozwoli nam zespolić wymieniany wyświetlacz z korpusem telefonu. Jak to zrobić?

 

Mamy dwie możliwości nakładania kleju podczas wymiany wyświetlacza w telefonach komórkowych. Zacznijmy od oczyszczenia korpusu ze starego kleju, gdyż dodatkowa warstwa może utrudniać prawidłowe połączenie wyświetlacza oraz korpusu. Odtłuszczanie wykonujemy przy pomocy alkoholu izopropylowego oraz czystej szmatki.

Zdejmowanie starego kleju z wyświetlacza telefonu Samsung Galaxy A5 2016

Oczywiście taka sytuacja ma miejsce głównie w przypadku, kiedy dokonujemy w telefonie naprawy innej niż wymiana wyświetlacza. Wtedy stary LCD będziemy musieli ponownie zamontować np. po wymianie uszkodzonego złącza ładowania.

Zdejmowanie starego kleju z wyświetlacza telefonu Samsung Galaxy A5 2016

W zależności od telefonu oraz jego wewnętrznej konstrukcji montaż nowego kleju może odbyć się na dwa sposoby: nałożenie stickerów w miejsce, gdzie usunięty został stary klej lub położenie świeżego kleju T-7000.

 

Jak założyć nowy klej w smartfonach?

Wspomniany wyżej telefon Samsung Galaxy A5 2016 to forma naklejania stickerów oraz taśmy dwustronnej na środku wyświetlacza. Specjalnie wyprofilowane stickery przyklejamy zarówno na dole, jak i na górze. Naklejki mają miejsca wycięte na przyciski funkcyjne lub głośnik czy też diody powiadomienia.

Nałożenie stickerów na wyświetlacz telefonu Samsung Galaxy A5 2016

Stickery z drugiej strony mają klejącą warstwę, która pozostanie po zdjęciu foli ochronnej na stickerach.

Nakładanie stickera pod wyświetlacz w telefonie Samsung Galaxy A5 2016

Większość stickerów jest dokładnie wyprofilowanych, co wyraźnie ułatwia ich zamontowanie. Jak widzicie podobnie jest w przypadku korpusu urządzenia Samsung Galaxy A5 2016. Po zdjęciu takiego stickera będziemy mieli przezroczystą warstwę kleju.

Odklejanie stickera na korpusie telefonu Samsung Galaxy A5 2016

Zdajemy sobie sprawę, że taka forma podklejania wyświetlacza może być dla Was nowa, ale jak się okazuje jest to niekiedy jedna z lepszych form łączenia ekranu z korpusem. Oczywiście, nie zawsze jest to możliwe, ale na to nic nie poradzimy.

Odklejanie stickera z wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A5 2016

Tak przygotowany wyświetlacz montujemy w korpusie lekko ściskając całość. Lepki klej nałożony na tasiemkach pozwala nam na szybkie zespolenie wyświetlacza z korpusem telefonu.

Montowanie wyświetlacza w korpusie telefonu Samsung Galaxy A5 2016

Oczywiście kleju nie widać, gdyż nałożony sticker posiada przezroczysty klej. W tym modelu niewskazane jest nakładanie kleju T-7000.

 

Drugi sposób nakładania kleju w telefonie podczas naprawy telefonu

Oprócz nakładania stickerów mamy jeszcze kleje ciekłe, które również potrzebują czasu, aby wyschnąć. Wiele serwisów pogwarancyjnych korzysta z kleju T-7000, którego możemy łatwo dozować i rozprowadzać po ramkach korpusu. W tym miejscu warto jednak zwrócić uwagę, że w serwisie producenta najczęściej korzysta się ze stickerów. W zależności od telefonu i jego konstrukcji musimy zweryfikować metodę nałożenia kleju.

Nakładanie nowej warstwy kleju T-7000 na korpus telefonu Xiaomi Mi A1

Wszystko to zależy od wypukłości na korpusie. Zakończenie dozownika w tubce kleju ułatwia jego nakładanie i rozprowadzanie.

Nakładanie kleju na ramkę telefonu Huawei P Smart

Niekiedy ułożenie głośnika, modułu kamery do selfie czy innych elementów nie pozwala nam na założenie stickerów, jak widać wyżej. Musimy również pamiętać, że czasem mamy wymianę całych modułów z ramką oraz baterią, jak w przypadku telefonu Huawei P20 lite.

Moduł wyświetlacza z ramką telefonu Huawei P20 lite

A jaką wy preferujecie metodę podklejania wyświetlacza w swoich telefonach? Jeśli żadnej z tych, to może korzystacie z serwisów gwarancyjnych lub pogwarancyjnych. Dajcie znać w komentarzach. Za dostarczenie zdjęć do poradnika dziękujemy firmie SmartSerwis24.