Naprawy smartfonów nie muszą być trudne. Wystarczy dokładnie przygotować się do każdej naprawy/wymiany wyświetlacza. Jak to zrobić? W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam cenne porady i wskazówki przydatne przy każdej serwisowej rozbiórce.

 

Przygotuj stanowisko pracy oraz zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Niezwykle ważne jest to, na czym pracujemy. Warto znaleźć kawałek stołu i położyć na niego jakieś białe płótno, co ułatwi nam później odnalezienie ewentualnych elementów czy chociażby śrubek. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy z Was może mieć możliwości przygotowania swojego stanowiska pracy dokładnie tak, jak w profesjonalnym serwisie. Pamiętajmy również o zabezpieczeniu swoich oczu (mogą być okulary – najlepiej założyć je bezpośrednio przy demontażu popękanego wyświetlacza) oraz rąk zakładając rękawiczki antystatyczne, o których mieliśmy już okazję pisać dla Was na łamach naprawatelefonu.eu.

Stanowisko pracy w serwisie pogwarancyjnym / fot.Gsmok.pl

Na powyższym zdjęciu udało się nam przyłapać technika podczas procedury sprawdzania nowego wyświetlacza w telefonie iPhone 6. Dlatego technik firmy Gsmok pracuje bezpośrednio na macie antystatycznej. Możemy powiedzieć, że widzimy tutaj porządek, czyli narzędzia oraz przedmioty potrzebne bezpośrednio do weryfikacji nowego wyświetlacza.

 

Określ jakich narzędzi oraz części potrzebujesz do naprawy swojego urządzenia

Zanim zaczniemy naprawę musimy się dokładnie zorientować jakich części potrzebujemy. W przypadku pękniętego wyświetlacza wystarczy nam tylko i wyłącznie nowy ekran. Drugą kwestią jest weryfikacja i przygotowanie narzędzi, którymi zdemontujemy i zamontujemy nasz nowy wyświetlacz. Najczęściej będziemy potrzebować opalarki/suszarki, kostki do gitary, LCD openera, otwieraka spudger, śrubokręta z grotem krzyżakowym, pęsety, alkoholu izopropylowego oraz kleju, który umożliwi nam zamontowanie nowego wyświetlacza.

Kostki / fot.Gsmok.pl
Otwieraki serwisowe GSM / fot.Gsmok.pl

Niestety takie wyposażenie to koszty, ale pamiętajmy, że nie będą one jednorazowe. Więc z pewnością dobrze wydacie pieniądze na te wszystkie narzędzia. Jeśli będziecie mieli problemy lub brak wiedzy jak dokładnie wykonać naprawę swojego urządzenia, to zachęcamy Was do przeczytania naszych poradników, w których staramy się pomóc wyjaśnić, jak krok po kroku zdemontować poszczególne elementy w telefonie, głównie wyświetlaczy – elementu najczęściej uszkadzanego w każdym smartfonie.

 

Rozwiąż napotkane problemy

Na rynku urządzeń mobilnych mamy różne telefony. Naprawa każdego modelu jest inna. Jeśli podczas naprawy napotkamy na problem, to pamiętajmy, aby nie panikować. Tylko spokój pozwoli nam dokończyć naprawę. Wyciąganie wyświetlacza lub innych elementów musi odbywać się bez potrzebnej paniki, bo jest to zły doradca każdego serwisanta.

Demontaż wyświetlacza w telefonie HTC U Play

Przykładem najczęstszych problemów podczas naprawy telefonów może być demontaż pękniętego wyświetlacza, z którego cały czas sypie się szkło. Stary wyświetlacz i tak. Będzie demontowany, w związku z powyższym jego głębsze uszkodzenie nie powinno mieć wpływu na dalszy przebieg naprawy.

 

Zamontuj nowe części i zakończ naprawę

Warto pamiętać, że złożenie telefonu już po naprawie to nie wszystko. Aby urządzenie służyło mam jeszcze dłuższy czas, musimy zamknąć prawidłowo urządzenie ściskając wklejany wyświetlacz oraz pokrywę baterii.

 

Zacisk do ściskania wyświetlaczy po naprawie

Później zostaje nam już tylko cieszyć się z naprawionego telefonu, który po nocnej kuracji „zaciskowej” zespoli się z całym korpusem i ramką urządzenia. Co myślicie o takim przygotowaniu do samodzielnej naprawy? Zawsze możemy ominąć to wszystko korzystając bezpośrednio z serwisu pogwarancyjnego, który oszczędź nam kupowania narzędzi, części i przede wszystkim stresu, że zrobimy coś źle.