Nowoczesne aplikacje stopniowo zaczynają wypierać wiadomości tekstowe (SMS). Korzystając z Internetu w telefonie, chętnie logujemy się do Messengera, Vibera czy WhatsAppa. Jednak nie zawsze możemy korzystać tylko i wyłącznie z telefonu, bo sytuacja zmusza nas do przejścia na laptopa np. w aplikacji WhatsApp. Czy możemy przenieść rozmowę na komputer, aby dalej korzystając ze wspomnianej aplikacji?

 

Aplikacja WhatsApp podbiła cały świat. Wielu pracodawców, pracowników czy też zwykłych Kowalskich korzysta z tego komunikatora. Niektórzy ze względów na wymogi szefostwa mają dodatkowo 3 inne komunikatory. Instalowanie każdego z nich na naszym komputerze byłoby niepotrzebnym obciążeniem systemu. Właśnie dlatego pomysłodawcy WhatsAppa wpadli na pomysł, jak w prosty i co najważniejsze szybki sposób możemy przenieść korespondencje (np. z naszym szefem) na komputer bez potrzeby instalacji jakichkolwiek dodatków.

Jak zainstalować aplikację WhatsApp na swoim komputerze?

Sprawa jest prosta jak budowa cepa. Wystarczy, że w przeglądarce Google wpiszemy WhatsApp web i wejdziemy w linka od dostawcy. Od razu pojawi się nam okno z instrukcją, którą wykonamy w 30 sekund.

WhatsApp Web

Będziemy do tego potrzebować oczywiście smartfona na, którym mamy zainstalowaną aplikację z obecną korespondencją. Po zeskanowaniu QR Code na monitorze naszego ekranu pojawi się okno dialogowe z całą historią rozmów wszystkich naszych kontaktów.

WhatsApp Web

Takie rozwiązanie nie ujmuje funkcjonalności względem tego, co jest w telefonie. Oznacza to, że spokojnie możemy tworzyć grupę, wysyłać pliki. Całe działanie jest nie tylko proste, ale i szybkie. Jednocześnie nie wymaga od nas instalacji nowych apek czy programów bezpośrednio na komputerze.